Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Mozaika výjimečných českých žen, to je projekt České hrdinky

úterý, 26 květen 2020 08:49

Padesátka příběhů žen očima mladé generace ilustrátorů je projektem Českých center a ateliéru Didaktické ilustrace. Od 25. května se nově do projektu zapojuje i Radio Prague International.

Kniha „Noční lov“ od studentky ilustrace je ve finále soutěže Silent Book Contest

čtvrtek, 21 květen 2020 09:25

Mezi dvanáct finalistů byla zařazena „němá kniha" od naší studentky třetího ročníku magisterského ateliéru Ilustrace Lucie Šťastné. Dílo vzniklo jako klauzurní práce v letním semestru minulého akademického roku pod vedením Renáty Fučíkové.

Galerie Ladislava Sutnara opět otevírá

Po několikatýdenní odmlce způsobené pandemií COVID-19 je naší milou povinností oznámit vám, že výstava architekta Zdeňka Fránka byla prodloužena až do 6. června 2020 a je opět volně přístupná.

The future is... Unikátní projekt umělců v karanténě

úterý, 05 květen 2020 10:17

Máme za sebou několik týdnů karantény. Situace způsobená nemocí COVID-19 se nás všech dotýká různými způsoby...

Vychází komiksová kniha o osvobození

pondělí, 04 květen 2020 09:46

Konec druhé světové války v Plzni a na západě Čech vůbec, jedenáct příběhů jako mozaika dnů z jara 1945 a nejen z něj – to obsahuje komiksová kniha Roll Out the Barrels, která vychází symbolicky 6. května, v den 75. výročí konce války v Plzni. Vydává ji Post Bellum, o.p.s., pobočka Paměť národa Plzeňský kraj. Komiksy jsou dílem studentů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti a vydání podpořilo Velvyslanectví USA v Praze. Kniha je zároveň oslavou třiceti let, kdy si západ Čech může opět svobodně připomínat, kdo ho doopravdy osvobodil.

Život v karanténě po italsku

středa, 29 duben 2020 16:11

Markéta Brecherová, studentka prvního ročníku magisterského ateliéru Ilustrace, prožívá toto zvláštní nelehké období, které zasáhlo každého z nás, v Itálii, kam koncem února odjela v rámci programu ERASMUS+ na prestižní ISIA Urbino. Ta je od loňského roku novou partnerskou školou Sutnarky a Markéta je jednou z prvních, které jsme do Urbina vyslali.

Rozhovor s architektem Zdeňkem Fránkem

středa, 22 duben 2020 10:43

V Galerii Ladislava Sutnara by bývalo bylo možné do 11. dubna navštívit unikátní výstavu "Zdeněk Fránek: Figures". Výstavě a veškerému kulturnímu dění však zasadila ránu koronavirová pandemie, která expozici nechala za zavřenými dveřmi. A proto se kurátor výstavy Jan Van Woensel rozhodl, že s předním českým architektem Fránkem povede o jeho tvorbě rozhovor a přiblíží vám tak koncept celé výstavy. Tu je možné virtuálně projít ve videu zde.

Braunovy sochy alegorií lidských vlastností se vrátily domů na zámek Valeč. Sutnarka pro ně připravila novou světelně-akustickou expozici.

úterý, 21 duben 2020 09:34

Studio Multilab a vedoucí ateliéru Multimédií Jan Morávek, spolu s vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Janou Potiron se významně zapojili do přípravy nové zcela originální expozice pro osmadvacet vzácných barokních soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Sochy budou doplněny světelnými a zvukovými efekty.

Animované Papelote

středa, 15 duben 2020 15:29

Studenti ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba se napříč ročníky věnovali v zimním semestru tématu animovaných produkt videí pro stylové papírnictví a kreativní grafické studio Papelote. To už více než dekádu věří, že kreativita začíná právě na papíře. A že nepopsaný blok je jen první krok na cestě za lepším světem - kreativním, inspirativním a zodpovědným. Proč jej tedy nerozpohybovat...

Nā teawa te kōrero nei/Tohle mi řeka pověděla...

úterý, 14 duben 2020 12:22

Studentka magisterského ateliéru Užitá fotografie, Martina Havlová, se stala historicky třetí rezidentkou v rámci iniciativy přátel Gottfrieda Lindauera, plzeňského malíře novozélandských Maorů. V období od ledna do března 2020 měla Martina možnost vyjet na Nový Zéland a zúčastnit se tak dvouměsíční umělecké rezidence na pozvání Gottfried Lindauer Studia, pod záštitou organizace Woodville Art and History.

Zápisky z Paříže... aneb měsíční stáž u Gérarda a Mariny...

středa, 08 duben 2020 09:58

Vloni v říjnu hostila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara geniálního argentinského výtvarníka tvořícího ve Francii, ilustrátora a grafika Gérarda Lo Monaca. Autora pop-up verze Malého prince, Moby-Dicka a řady dalších krásných grafických knih, držitele ceny Grammy za album Edit Piaf, spolupracovníka pařížského Centre Pompidou, Musee d'Orsay, a dalších světově známých institucí.

Český rozhlas Plzeň slaví 75. výročí a Sutnarka je u toho

úterý, 31 březen 2020 11:30

Studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti ztvárnili pro Český rozhlas Plzeň osmnáct vybraných událostí z historie rozhlasu v Plzni.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E