Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Cesty nové typografie

Rok po úspěšné výstavě Amerických Venuší se v Galerii Ladislava Sutnara představí další část pozoruhodného díla legendárního umělce a designéra, jehož jméno galerie nese – tentokrát jeho plakátová a typografická tvorba.

Slavnostní otevření nové budovy Ústavu umění a designu ZČU

úterý, 16 říjen 2012 00:39

Otevření nové budovy bude pro Ústav umění a designu bezesporu nejdůležitější událostí letošního podzimu. Proběhne ve čtvrtek 18. října 2012 a jeho program je připravován ve spolupráci s týmem projektu Plzeň -- EHMK 2015.

Senzuality v čase

Výstava, konající se v rámci programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012 představí pozoruhodnou tvorbu Margity Titlové Ylovsky.

Dvaadvacátý ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2012 je vyhlášen!

úterý, 16 říjen 2012 00:34

Soutěže se mohou účastnit studenti univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol a odborných učilišť se studiem designu, architektury, uměleckých řemesel a výtvarného umění. Soutěž je mezinárodní.

Umělecké kurzy pro veřejnost a příprava k VŠ studiu umění a designu

úterý, 16 říjen 2012 00:30

Ústav umění a designu ZČU (UUD) nabízí již tradičně v rámci celoživotního vzdělávání pro následující ak. r. 2012/2013 výuku uměleckých kurzů.

Výsledky soutěže Amazing Thailand

úterý, 16 říjen 2012 00:23

Soutěž Amazing Thailand vyhlásilo Velvyslanectví Thajského králosvtví pro studenty Ústavu umění a designu jako příspěvěk k prestižnímu ocenění města Plzeň Evropským hlavním městem kultury 2015.

FIGURAMA 12

pondělí, 15 říjen 2012 22:35

Krátce po zahájení letošního akademického roku přivítal jeden z největších prostorů plzeňského Avalon Business Center další ročník mezinárodního projektu FIGURAMA. Výstava FIGURAMA 12, která se koná v rámci doprovodného programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012, byla zahájena ve čtvrtek 4. října v 18 hodin.

figurama 12

Dvanáctý ročník výstavy Figurama 12
Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, Fakulta restaurování v Litomyšli a občanské sdružení FIGURAMA, o. s.

si Vás dovolují pozvat
ve čtvrtek 4. října 2012 v 18 hodin
do Avalon Business Center, Poděbradova 1, Plzeň
na vernisáž výstavy

FIGURAMA 12

Ideálem lidské existence je rovnováha.
Motivem je víra, i ve vlastní schopnosti.

Třináct studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice bude prezentovat na výstavě FIGURAMA 12 v Plzni svoji kolekci dvaceti velkoformátových kreseb a maleb.

Práce vznikaly průběžně, během celého akademického roku, v rámci výuky Výtvarné přípravy a figurální kresby. Studium anatomie a následná aplikace ve výtvarné formě je součástí studijního plánu všech akreditovaných bakalářských programů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice již od prvního semestru. Cílem této výuky je pochopení základní stavby lidského těla, jeho funkcí a plastické anatomie s následným využitím ve výtvarné praxi.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice se účastní projektu studentských výstav Figurama již třetím rokem. Na těchto výstavách mají studenti výjimečnou příležitost konfrontovat vlastní výtvarné úsilí s výsledky práce studentů ostatních výtvarně zaměřených vysokých škol. Celá akce poukazuje na silný výtvarný potenciál, který v sobě skrývá klasické téma figury ztvárněné těmi nejzákladnějšími výtvarnými prostředky jako je kresba či malba.

Výstavu zahájí prof. Boris Jirků
Výstava se koná v rámci programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012

Otevřeno / úterý-pátek 14 - 18 hodin
sobota 10 - 14 hodin

Strana 69 z 69

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E