Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Zahájení výstavy Do domácnosti

Poslední únorový den byla zahájena výstava designéra a vedoucího ateliéru Produktový design na Ústavu umění a designu ZČU Zdeňka Veverky. Ten v rámci výstavy s názvem Do domácnosti představuje plzeňské veřejnosti svoji tvorbu pro společnost ETA za polovinu poslední dekády. Z vernisáže přinášíme tradiční fotoreportáž.

Zdeněk Veverka / Do domácnosti

Výtvarníka Vladimíra Mertu vystřídá v Galerii Ladislava Sutnara další pedagog Ústavu umění a designu ZČU – designér Zdeněk Veverka. V rámci výstavy s názvem Do domácnosti představí svoji tvorbu pro společnost ETA za uplynulých pět let.

Thumbs Up!

Od dnešního dne je v Galerii Nad schody k vidění výstava Thumbs Up!, která představuje soubor nejúspěšnějších prací studentů UUD z kalendářního roku 2012. Na dvou desítkách plakátů se zde představují práce mladých designérek oděvu, obuvi i doplňků, produktových, průmyslových a grafických designérů i designérky kovu a šperku. Nechybějí však ani nejúspěšnější autorské knihy nadějných ilustrátorek.

Videozáznam slavnostního otevření nové budovy UUD

neděle, 17 únor 2013 16:25

Na prahu nového semestru se ještě jednou ohlédněme za nejvýznamnější událostí loňského podzimu – slavnostním otevřením nové budovy UUD. Tentokrát prostřednictvím jednoho z videozáznamů.

Pozvánka na 3DS meeting

neděle, 17 únor 2013 16:14

V úterý 19. února 2013 od 9.30 hodin proběhne v místnosti UL-312 pod názvem 3DS meeting přednáška odborníka na 3D technologie Ing. Jana Buriánka. Tematickým těžištěm přednášky bude produkce a postprodukce 3D stereoskopického filmu. Přednáška se koná iniciativou sdružení KYČN. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Zahájení výstavy Ohlédnutí za ženou

neděle, 17 únor 2013 13:21

Ve čtvrtek 14. února 2013 byla ve výstavním prostoru nové budovy UUD zahájena výstava Ohlédnutí za ženou. Z vernisáže výstavy, představující výběr z fotografické tvorby, která vznikla během workshopů pořádaných v rámci listopadového sympozia Žena, přinášíme obvyklou fotoreportáž.

Vladimír Merta / Reklama na nekonečno / autorská prohlídka

V úterý 19. února 2013 od 18 hodin proběhne v Galerii Ladislava Sutnara prohlídka výstavy Reklama na nekonečno s jejím autorem, vedoucím oboru Multimediální design Ústavu umění a designu ZČU, Vladimír Mertou.

Ohlédnutí za ženou / Woman – A Look Back

Po skončení výstavy klauzurních prací přináší letní semestr do nové budovy Ústavu umění a designu ZČU výstavu Ohlédnutí za ženou. Výstava představí výběr z fotografické tvorby, která vznikla během workshopů pořádaných v rámci sympozia Žena, jež se uskutečnilo na půdě UUD v listopadu loňského roku.

Zahájení výstavy Proměny / Transformations

úterý, 05 únor 2013 13:01

Na sklonku ledna byla v Blue Cat Gallery v ukrajinském Chersonu zahájena výstava pedagogů UUD Bedřicha Kocmana (Ilustrace Grafika) a Jana Morávka (Multimédia) s názvem Proměny / Transformations.

Vernisáž výstavy Klauzury 1/13

pátek, 01 únor 2013 11:50

V úterý 29. ledna 2013 byla v nové budově UUD zahájena souborná výstava studentských klauzurních a semestrálních prací. Poprvé se tak představují všichni studenti (a všechny ateliéry) UUD pod jednou střechou.

Rozhodnutí výběrové komise programu Erasmus

čtvrtek, 31 leden 2013 16:06

Výsledky výběrového řízení na studijní pobyt v zahraničí v akademickém roce 2013/14 v rámci programu Erasmus jsou k dispozici zde.

Klauzury 1/13

Stejně jako v minulých letech představují studenti Ústavu umění a designu i letos na závěr zimního semestru akademického roku své klauzurní a semestrální práce, tentokrát poprvé ve velkorysém prostoru nové budovy UUD.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E