Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Petr Krkavec / Streamování HD videa na internetu, internetová televize

pátek, 12 duben 2013 18:15

Ateliér Multimédia UUD srdečně zve všechny zájemce v úterý 16. dubna 2013 na přednášku s názvem Streamování HD videa na internetu, internetová televize, která je připravena v rámci projektu SPPVaV ZČU.

Edgar Dutka / Animovaná tvorba ve světě

pátek, 12 duben 2013 13:21

Ve čtvrtek 18. dubna 2013 od 10 hodin se v místnosti LS-122 v budově UUD uskuteční další ze série přednášek připravených ateliérem Animovaná a interaktivní tvorba – na vystoupení prof. Klímy z 11. dubna naváže s přednáškou Animovaná tvorba ve světě scénárista, režisér a dramaturg animovaných filmů Edgar Dutka.

Fotoreportáž z vernisáže výstavy Petra Vogela Přítomnost

Ve čtvrtek 4. dubna 2013 v 18 hodin byla v Galerii Ladislava Sutnara zahájena výstava šperkaře, medailéra a pedagoga Ústavu umění a designu ZČU Petra Vogela. Z akce, jíž byli přítomni i ředitel UUD doc. Josef Mištera a programová ředitelka společnosti Plzeň 2015 MgA. Šárka Havlíčková, přinášíme tradiční fotoreportáž.

Čtyři osudy v Galerii Nad schody

Již dva týdny je v Galerii Nad schody k vidění výstava Čtyři osudy, představující vybranou čtveřici osudů lidí, kterým v nedávné době pomohla společnost Člověk v tísni. V malé fotogalerii si proto připomeňme podobu instalace.

Miloslav Klíma / Sdílená dramaturgie, trendy a výzvy v divadle, instalacích, filmu a multimédiích

úterý, 09 duben 2013 13:07

Ve čtvrtek 11. dubna 2013 od 10 hodin se v místnosti LS-122 v budově UUD uskuteční první ze série přednášek připravených ateliérem Animovaná a interaktivní tvorba – o sdílené dramaturgii, trendech a výzvách v divadle, instalacích, filmu a multimédiích bude hovořit dramaturg prof. Miloslav Klíma.

Petr Vogel / Přítomnost /šperky do okna/

Jaro v Galerii Ladislava Sutnara symbolicky přivítá přehlídka tvorby šperkaře, medailéra a pedagoga Ústavu umění a designu ZČU Petra Vogela. Těžištěm výstavy s názvem Přítomnost je soubor autorových prací z posledních tří let.

Slunečno místy nezjištěno

V prvním povelikonočním týdnu ožije centrum nezávislé kultury Moving station / Hemžící se zastávka Plzeň výstavou ateliéru Intermédií Ústavu umění a designu ZČU vedeného doc. Milenou Dopitovou. Výstava s názvem Slunečno místy nezjištěno je zpětným pohledem na čtyřletou tvůrčí činnost ateliéru očima samotných studentů.

Ohlédnutí za zahájením výstavy Made in Hungary 1880–2010

čtvrtek, 28 březen 2013 01:13

Den po autorské prohlídce výstavy Do domácnosti v Galerii Ladislava Sutnara se ve výstavním prostoru nové budovy UUD uskutečnila vernisáž výstavy toho nejlepšího z maďarského designu 19., 20. a 21. století. Výstavu, která se kromě Maďarska objevila například v Estonsku, Litvě či Rumunsku, zahájil její autor prof. Gyula Ernyey z Moholy-Nagy University of Art and Design v Budapešti.

Fotoreportáž z přednášky a autorské prohlídky výstavy Do domácnosti

středa, 27 březen 2013 13:41

Ve středu 20. března 2013 vpodvečer se v Galerii Ladislava Sutnara uskutečnila prohlídka výstavy Do domácnosti s jejím autorem Zdeňkem Veverkou. Prohlídku uvedla krátká přednáška Jiřího Huláka, který se věnoval problematice designu spotřebičů pro domácnost v kontextu dění uplynulého století. Z akce přinášíme tradiční fotoreportáž.

Čtyři osudy

Loňské 20. výročí záslužné činnosti společnosti Člověk v tísni připomene další výstava v Galerii Nad schody. Soubor dvou desítek plakátů, jejichž vznik iniciovala plzeňská pobočka společnosti, představuje vizuální interpretaci vybrané čtveřice osudů lidí, kterým společnost Člověk v tísni v nedávné době pomohla. Autory plakátů jsou studenti ateliéru Grafický design UUD (prof. Zdeňka Zieglera).

Made in Hungary 1880–2010

Po fotografické výstavě Ohlédnutí za ženou bude výstavní prostor nové budovy UUD hostit mimořádnou výstavu maďarského designu 19.–21. století kurátorsky připravenou prof. Gyulou Ernyeyem z Moholy-Nagy University of Art and Design v Budapešti. Tato výstava s mezinárodním významem i působností, která se kromě Maďarska objevila například v Estonsku, Litvě či Rumunsku, představí to nejlepší z moderního maďarského designu.

Zdeněk Veverka / Do domácnosti / autorská prohlídka s přednáškou

Ve středu 20. března 2013 od 18 hodin proběhne v Galerii Ladislava Sutnara prohlídka výstavy Do domácnosti s jejím autorem Zdeňkem Veverkou. Prohlídku uvede krátká přednáška Jiřího Huláka, který představí problematiku designu spotřebičů pro domácnost v kontextu dění uplynulého století.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E