Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Autorská prezentace designérské tvorby Zdeňka Veverky

úterý, 07 květen 2013 23:44

Ve čtvrtek 9. května 2013 od 11 hodin se v rámci předmětu Dějiny a teorie designu 2 (ODTD 2) koná autorská prezentace designérské tvorby MgA. Zdeňka Veverky, pedagoga UUD, produktového designéra a dvorního designéra společnosti ETA. Přednáška se uskuteční v posluchárně KL 302 (Klatovská 51, poslední patro, vlevo za schodištěm), předpokládaná doba jejího trvání je cca 60 min. (+ diskuse). Účast dalších studentů (nezapsaných na DTD 2 v akademickém roce 2012/2013) je vítána.

 

 

 

Výstava skupiny UNOSTO

Na přednášku PhDr. Petry Matějovičové Vliv antické kultury v dějinách evropského šperku naváže ve čtvrtek 2. května 2013 vernisáž výstavy skupiny šperkařů UNOSTO v galerii meta/ll/um. Na půdě UUD se tak péčí ateliéru meta/ll/um (ateliéru Design kovu a šperku UUD) a pod kurátorským vedením absolventky UUD Terezy Volné představí Markéta Richterová, Klára Šípková, Kateřina Řezáčová, Lucie Houdková, Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Matěchová a Martin Verner.

Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny

V souvislosti s každoročním připomínáním osvobození Plzně americkou armádou je květnový termín v Galerii Ladislava Sutnara již tradičně věnován výstavě se zřetelným americkým podtextem. Je tomu tak i v letošním roce, kdy se v galerii představuje soubor osmnácti jedinečných světelných a kinetických maleb světoznámého amerického vědce, vynálezce, umělce a humanisty Franka J. Maliny.

Vliv antické kultury v dějinách evropského šperku

pátek, 26 duben 2013 11:24

Ve čtvrtek 2. května 2013 od 17 hodin se v místnosti LS-235 péčí ateliéru meta/ll/um (ateliéru Design kovu a šperku UUD) koná přednáška PhDr. Petry Matějovičové Vliv antické kultury v dějinách evropského šperku.

Fotoreportáž ze zahájení 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky

V pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin byl za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, rektorky ZČU doc. Ilony Mauritzové a ředitele UUD doc. Josefa Mištery zahájen již 8. ročník projektu Plzeňské lavičky.

Výstava prací studentů ateliéru Fashion design UUD

Od 4. května do 12. června 2013 bude patřit českoskalická muzejní výstavní síň oděvům, obuvi a galanterním doplňkům, pracím studentů Ateliéru Fashion design Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.

Ateliér Užitá fotografie UUD na Prague Photo 2013

úterý, 23 duben 2013 14:17

Tak jako v minulých letech je i na letošním ročníku přehlídky Prague Photo zastoupen Ústav umění a designu ZČU. Tentokrát s fotografickou instalací kmenových studentů nově otevřeného ateliéru Užitá fotografie.

Výstava ateliéru Intermédia UUD ve Video NoD & NoD Mini

Letošní výstavní aktivita ateliéru Intermédia neskončila výstavou Slunečno místy nezjištěno v Moving Station. Již dnes v 19 hodin studenti ateliéru představí v pražské galerii Video NoD retrospektivní výběr videí (tzv. Motivační videa pro umělce), v NoD Mini pak instalaci [Ca+2].[O-]C([O-])=O (resp. Zpátky pod schody).

8 let Plzeňských laviček

U příležitosti zahájení již 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky se v pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin uskuteční v přízemí Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje vernisáž retrospektivní výstavy 8 let Plzeňských laviček. Čestnými hosty slavnostního zahájení budou primátor města Plzně Martin Baxa a rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

Ohlédnutí za výstavou Slunečno místy nezjištěno

Před dvěma týdny odstartovala výstava studentů ateliéru Intermédií Ústavu umění a designu ZČU vedeného doc. Milenou Dopitovou. Týdenní výstava s názvem Slunečno místy nezjištěno byla zpětným pohledem na čtyřletou tvůrčí činnost ateliéru očima samotných studentů. Připomeňme si její podobu.

Adolf Lachman / Digitální ilustrace nejen v počítačové hře Machinárium

úterý, 16 duben 2013 15:40

Jako poslední se v cyklu přednášek připravených ateliérem Animovaná a interaktivní tvorba představí výtvarník a momentálně i člen Amanita Design, českého vývojového týmu nezávislých počítačových her, Adolf Lachman. Tématem jeho přednášky, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2013 od 16 hodin v místnosti LS-122 v budově UUD, bude digitální ilustrace a využití současné digitální technologie v grafice počítačových her. Autor také předvede konkrétní ukázky a grafické postupy při vzniku hry Machinárium.

Petr Vogel / Přítomnost / autorská prohlídka výstavy

Příležitost podrobně se seznámit s tvorbou designéra kovu a šperku, medailéra a pedagoga UUD Petra Vogela budou mít v úterý 23. dubna 2013 od 17 hodin návštěvníci Galerie Ladislava Sutnara, kdy je sám autor provede svojí výstavou Přítomnost /šperky do okna/.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E