Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Chrást Aquarium Factory

neděle, 09 červen 2013 00:00

V sobotu 8. 6. 2013 vyvrcholil další projekt v rámci spolupráce UUD a Plzně 2015, na kterém se podílela padesátka studentů UUD pod vedením svých pedagogů a uměleckého šéfa projektu Plzeň 2015 Petra Fromana.

klauzury / diplomky 2013

Budova UUD se opět mění na jeden veliký výstavní prostor. Již v úterý 11. 6. zde od 18 hodin proběhne vernisáž výstavy klauzurních, bakalářských a diplomových prací studentů všech oborů UUD za akademický rok 2012/13. Výstava potrvá do 3. 7. a bude přístupná vždy v pondělí–pátek od 9 do 18 hodin.

 

Mladí ilustrátoři dětem

V úterý 28. května 2013 v 16 hodin se v open-air galerii ve Štruncových sadech u soutoku Radbuzy a Mže koná vernisáž výstavy Mladí ilustrátoři dětem. Výstavu, jíž vtiskli podobu studenti Ústavu umění a designu, slavnostně zahájí primátor města Plzně Martin Baxa.

Zahájení výstavy návrhů na podobu Umělecké ceny města Plzně

Statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně uspořádalo ve spolupráci s Ústavem umění a designu ZČU ve středu 15. května 2013 vernisáž výstavy soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Modeli da Torino / fotoreportáž

pátek, 17 květen 2013 02:12

Středeční mimořádné představení Modeli da Torino, které se konalo v nové budově Ústavu umění a designu ZČU, si nenechaly ujít stovky diváků. Pod režijním vedením Petra Formana a ve spolupráci se studenty UUD předvedlo 17 mladých akrobatů z italské cirkusové školy FLIC dechberoucí představení, které nezaměnitelným způsobem propojilo svět výtvarného a pohybového umění. Studenti se při přípravě představení nechali inspirovat uměleckými artefakty, výtvarnými materiály i vybavením, a tak jsme se dočkali například akrobacie na malířském stojanu, hry se stínem a projekcí, balancování na železné konstrukci/soše, netradiční „módní přehlídky“ a mnoha dalších originálních a překvapivých nápadů. Důležitou roli hrála při představení samotná budova UUD, její konstrukce a celková atmosféra. I proto šlo o jedinečné představení, které není možné přenést do jiného prostoru – proto bylo živě přenášeno přes internet, aby nejen rodiny a přátelé mladých umělců, kteří pocházejí z různých zemí světa, mohli sledovat výsledky jejich práce. Odměnou za jejich úsilí byl neustávající aplaus naplněného hlediště.

Představení vzniklo v rámci projektu EHMK 2015 a bylo pilotním projektem spolupráce UUD s uměleckými školami z celého světa, zaměřenými zejména na dramatické a pohybové umění.

Výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně

Ve středu 15. května 2013 v 19 hodin bude za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, náměstkyně primátora města Plzně Bc. Evy Herinkové a ředitele Ústavu umění a designu ZČU, doc. akad. mal. Josefa Mištery slavnostně zahájena výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Přednáška doc. Františka Pelikána

středa, 15 květen 2013 12:20

Ve čtvrtek 16. května 2013 od 11 hodin se v rámci předmětu Dějiny a teorie designu 2 (ODTD 2) koná přednáška designérské tvorby doc. ak. soch. Františka Pelikána, vedoucího ateliéru Průmyslový design UUD. Přednáška, věnovaná prezentaci designérské tvorby autora a vývoji technologie designérské tvorby, se uskuteční v posluchárně KL 302 (Klatovská 51, poslední patro, vlevo za schodištěm). Účast dalších studentů (nezapsaných na DTD 2 v akademickém roce 2012/2013) je vítána.

Fotofestival OFF Station

pondělí, 13 květen 2013 16:20

Po dvou úspěšných ročnících se v syrovém prostoru budovy Moving Station (někdejší nádraží Plzeň-Jižní předměstí) již potřetí uskuteční fotofestival OFF Station. Na vernisáž, která proběhne v sobotu 18. května 2013 v 17 hodin, naváže koncert kapely Richter & syn. Součástí zahajovacího festivalového víkendu bude také projekce Ozvěny Fotojatek – renomované českobudějovické fotografické přehlídky. I letos půjde o představení souborů špiček naší i světové fotografie.

Zahájení výstavy Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny

V pondělí 6. května 2013 v 15.45 hodin byla za účasti amerického velvyslance Normana Eisena, zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové a náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové slavnostně zahájena výstava Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny.

Art2Go / výstava studentů Galerijní praxe

Dvojjediná výstava Art2Go představuje práci studentů UUD, kteří spolu absolvovali kurz Galerijní praxe v letním semestru roku 2012/2013. První, doprovodná výstava bude zahájena v pondělí 13. května 2013 v 18 hodin ve výstavním prostoru v budově UUD, vernisáž druhé, jednovečerní výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2013 v 18 hodin v plzeňském mezioborovém prostoru Papírna.

Modeli da Torino / představení studentů Cirkusové školy Flic z Turína ve spolupráci se studenty UUD

sobota, 11 květen 2013 00:46

Ve středu 15. května 2013 ve 20.30 hodin se v prostoru nové budovy UUD odehraje jedinečné představení studentů Cirkusové školy Flic z Turína spolupracujících se studenty UUD. Již v 19 hodin tentýž den se v předpolí výstavního prostoru budovy UUD uskuteční vernisáž výstavy návrhů na podobu Umělecké ceny města Plzně.

Studentky UUD počtvrté ve finále Arts of Fashion Competition

sobota, 11 květen 2013 00:36

Studentky ateliéru Fashion design UUD doc. Heleny Krbcové slaví již počtvrté úspěch v mezinárodní soutěži Arts of Fashion Competition. Do finále soutěže postoupily v konkurenci 365 studentů ze 120 univerzit a 37 zemí hned tři z nich. Monika Lepschy, Tereza Švolíková a Roberta Potocká jsou navíc jedinými studentkami z České republiky, které se do finále soutěže probojovaly.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E