Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Světovar Site Specific

Výstava proběhla dne 18. července v prostorách Světovaru. Uspořádal ji ateliér Nová média a zůčastnili se i účastníci ArtCampu pod vedením Doc. ak. mal. Vladimíra Merty. Výstava byla otevřená práci s prostorem, akustikou a historií Světovaru s využitím multimediálních forem.

ArtCamp Junior

pondělí, 22 červenec 2013 10:25

Nová budova UUD ve třetím červencovém týdnu otevřela své dveře mimo jiné i pro první účastníky kurzu ArtCamp JUNIOR. Díky projektu Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoje ZČU mělo deset dětí z okolních základních i středních škol jedinečnou možnost vyzkoušet si knihařské řemeslo.

 

Tvorba jako zkušenost - zkušenost jako tvorba

pátek, 19 červenec 2013 14:01

Inspirativní prostředí budovy Ústavu umění a designu se v červenci stalo na pět dní dějištěm intenzivního letního soustředění účastníků a lektorů semináře Tvorba jako zkušenost – zkušenost jako tvorba, který proběhl v rámci vzdělávacího programu Arts Management. Ten je jedním z klíčových projektů společnosti Plzeň 2015 a probíhá na půdě Ústavu umění a designu v podobě kurzů celoživotního vzdělávání.

 

Miro Švolík / Muži by měli poslouchat pozorněji, co jim říkají ženy / autorská prohlídka výstavy

V úterý 23. července 2013 od 17 hodin budou mít návštěvníci Galerie Ladislava Sutnara jedinečnou příležitost se podrobně seznámit s tvorbou slovenského fotografa Miro Švolíka. Ten je provede svou výstavou s názvem Muži by měli poslouchat pozorněji, co jim říkají ženy / Fotografie 1985 – 2013. Více informací o výstavě zde.

ArtCamp 2013 je v plném proudu

pondělí, 15 červenec 2013 10:23

Úspěšní absolventi prvních čtrnácti kurzů na konci prvního týdne letní školy prezentovali v prostorách nové budovy UUD výsledky své intenzivní práce. K vidění byly figurální kresby, výrobky z porcelánu, multimediální práce, šperky, fotografie, kamenotisky, malby návrhy designu, krátká videa a mnoho dalšího.

Miro Švolík fotil MLJŠ

úterý, 09 červenec 2013 12:04

Hostující pedagog letní školy ArtCamp 2013, známý slovenský fotograf a pedagog bratislavské VŠVU Miro Švolík, začal v pondělí 8. 7. svůj kurz skupinové fotografie praktickou ukázkou, když v univerzitním areálu vyfotografoval téměř pětistovku účastníků Mezinárodní letní jazykové školy, která zde probíhá ve stejném termínu jako ArtCamp. Studenti na hromadné fotografii vytvořili tvar trojúhelníku, který je ve znaku ZČU.

Miro Švolík / Muži by měli poslouchat pozorněji, co jim říkají ženy

Galerie Ladislava Sutnara vítá slovenského umělce Miro Švolíka, který zde představuje výběr ze své fotografické tvorby za uplynulých 29 let. Shrnuje svou tvorbu do pěti kapitol, které jsou uspořádány do větších sérií nebo cyklů.

ArtCamp 2013

úterý, 09 červenec 2013 09:00

Nová budova UUD v červenci ožila kurzy devátého ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp, která zde probíhá v termínu 8. - 26. 7. Během tří týdnů proběhne celkem 35 kurzů, kterými projde na 380 účastníků včetně stovky ze zahraničí. ArtCamp 2013 probíhá pod záštitou primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy.

 

Letní škola Artcamp Junior

čtvrtek, 20 červen 2013 14:57

UUD v létě nabídne alternativu zájemcům, kteří se nestihli přihlásit na letní školu ARTCAMP 2013 v podobě kurzů ARTCAMP JUNIOR.

UUD bude devátou fakultou ZČU

středa, 19 červen 2013 20:00

Akreditační komise ve středu 19. 6. doporučila transformaci Ústavu umění a designu do podoby fakulty - Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara. Po více než deseti letech dojde k završení rozvoje ústavu, který se stane devátou fakultou ZČU.

Ředitel UUD doc. Josef Mištera na tento úspěch reagoval slovy: „Je pro mne příjemné konstatovat, že vše, co jsem si na přelomu století naplánoval, se podařilo splnit na dvě stě procent, přestože cíle nebyly vůbec skromné, a přestože jsem byl tehdy jediný, kdo věřil, že je to reálné.“

Vlastní transformaci bude ještě předcházet řada formálních kroků, nový děkan by pak mohl být zvolen zhruba v listopadu.


 

Arts Management

středa, 19 červen 2013 12:12 Napsal(a)

ARTS MANAGEMENT byl klíčovým projektem společnosti Plzeň 2015 v oblasti vzdělávání. Od samotného počátku
se uskutečňoval ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU jako akreditovaný cyklus celoživotního vzdělávání.
Jeho smyslem bylo napomoci profesionalizaci neziskových organizací a poskytnout prohloubené vzdělávání příspěvkovým
organizacím nejenom v kultuře, ale i v oblastech, které s ní souvisejí. Kulturu nechápeme v pouze v tradičním slova smyslu,
ale i jako tvůrčí oblast, která zasahuje do celkového lidského konání.

Projekt ARTS MANAGEMENT byl tudíž určen široké škále potenciálních zájemců z řad manažerů pracovníků výše zmíněných
organizací, stejně jako administrátorům kultury na straně veřejné správy; pověřeným zástupcům samosprávy, a všem těm,
kdo se na vytváření kultury podílejí; např. učitelům, umělcům, organizátorům a animátorům kulturních projektů; studentům
a všem zainteresovaným jednotlivcům, především z Plzně a Plzeňského kraje; hlásit se však mohli i zájemci
z České republiky.

 

vernisáž výstavy klauzury / diplomky 2013

V úterý 11. června 2013 byla v nové budově UUD slavnostně zahájena výstava klauzury / diplomky 2013.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E