Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Výklenky klášterní zdi zdobí malby od studentky Sutnarky

úterý, 14 červenec 2020 14:18

Studentka Alice Pokorná vytvořila v barokním Poutním areálu Panny Marie Vítězné na Bílé hoře v Praze cyklus pěti nástěnných maleb na téma biblická krajina.

Virtuální výstava "Best of Klauzury léto 2020"

sobota, 04 červenec 2020 18:01

Letošní jaro bylo pro nás všechny vskutku nezapomenutelné. Pandemie nás přiměla zastavit, zamyslete se a zasáhla chod soukolí celé Země. Narušen byl i systém vzdělávání. Výuka probíhala online a již tradičně veřejností velice oblíbená výstava klauzurních a semestrálních prací všech ateliérů Sutnarky byla s ohledem na nejistou situaci a zdraví nás všech zrušena. Výběr těch nejlepších prací se přenesl do světa virtuálního, kam může veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na naší fakultě nahlédnout skrze webové stránky zde.

Galerie Ladislava Sutnara patří Českým hrdinkám

Ve středu 8. července se v Galerii Ladislava Sutnara konala vernisáž výstavy "České hrdinky". Výstavní projekt o emancipaci a síle něco změnit vytvořila Renáta Fučíková a studenti ateliéru Didaktické ilustrace na Sutnarce a na podzim k němu bude vydána stejnojmenná kniha, na níž se podílely Lenka Křížová a Kateřina Tučková.

Sutnarka je součástí interaktivního digitálního hřiště BLIK BLIK

čtvrtek, 02 červenec 2020 14:53

Autobusová hala v DEPO2015 se na téměř dva měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Skrze čtrnáct světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců se dostanete na místo, kde budete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír. Mezi instalacemi najdete i dvě, které pocházejí z dílny naší fakulty. 

Uměleckou cenu města Plzně za rok 2019 získá absolventka Sutnarky

středa, 01 červenec 2020 10:22

Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let bude udělena absolventce ateliéru Užitá fotografie, výtvarnici Markétě Tiché za kurátorství výstavy Post-Generation, kolektivní výstavy nejmladší výtvarné generace, která se uskutečnila jako součást projektu ZÚROČENÍ 2019.

Magisterský ateliér grafického designu vystavuje v Nové síni

Ateliér grafického designu, magisterský stupeň vedený Kristinou Fišerovou a Rostislavem Vaňkem, srdečně zve do Galerie Nová síň v Praze na výstavu studentských prací. Vernisáž výstavy Sutnarka Graphic Works se uskutečnila ve středu 1. července od 18 hodin.

Na Valči se otevře netradiční lapidárium Braunových soch. Autory jsou studenti a pedagogové Sutnarky

pátek, 12 červen 2020 20:24

Na Státním zámku Valeč byla včera v předpremiéře představena novinářům mimořádná expozice soch Matyáše Bernarda Brauna. Autorem koncepce a garantem je vedoucí ateliéru Multimédií Jan Morávek. Na expozici se podíleli jeho studenti, studio MULTILAB.cz a vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Jana Potiron. Veřejnost bude moci expozici poprvé spatřit 19. června.

Díky Sutnarce se diváci dostanou na jeviště Divadla J. K. Tyla

úterý, 09 červen 2020 10:28

Nová scéna Divadla J. K. Tyla přišla po téměř dvouměsíční odmlce s netradičním programem DJKT s Vámi na jevišti. Každý z divadelních souborů připravil vlastní pořad s tím, že se odehraje v jediné premiéře nejprve pro sto, nyní už pro dvě stovky diváků. Přenosy těchto představení může kdokoliv sledovat díky Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Místo aby seděla doma, pomáhá

úterý, 02 červen 2020 10:06

Za normálních okolností by Nikol Rýdlová trávila všední dopoledne na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde studuje prvním rokem v navazujícím magisterském ateliéru Design kovu a šperku. Za sebou má bakalářské studium na katedře Designu Fakulty textilní TUL.

Přihlaste své práce do soutěže Národní cena za studentský design 2020

pondělí, 01 červen 2020 10:22

Design Cabinet CZ, z. s. společně s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015 a zúčastněnými univerzitami a vysokými školami vyhlašují mezinárodní soutěž o Národní cenu za studentský design 2020. V letošním ročníku soutěžíme v kategorii vizuální komunikace - Vizuální styl, Kniha, Plakát, Typografie, Aplikace / Projekt / Ostatní. Jak se do soutěže přihlásit, zjistíte zde.

Grafika roku 2019 se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Nadace Hollar ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH letos opět posouvá výstavu Grafika roku 2019 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor pražského Obecního domu do Plzně, a sice do prostor Galerie Ladislava Sutnara.

Sutnarka vlastní sbírku pěti set vzorků různých materiálů

středa, 27 květen 2020 11:31

Materiálová banka na Sutnarce je zcela unikátní a je zpřístupněna v novém kabátě a uspořádání. Je k dispozici studentům a návštěvníkům fakulty, kteří mají zájem poznat jak nové materiály, tak ty tradiční, používané v nábytkovém a produktovém designu.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E