Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ilustrace od studentek Sutnarky součástí Bezručovy Opavy

středa, 09 září 2020 13:30

Do 25. října je v opavském Domě umění k vidění výstava "Naše mysl je větší než svět".

Silent book IMPERIA je nominována na cenu Josepha Bindera

úterý, 08 září 2020 11:36

Absolvent bakalářského ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Dominik Tyl se probojoval se svojí „němou knihou" do finále rakouské mezinárodní soutěže Joseph Binder Award, kterou od roku 1996 pořádá společnost Designaustria.

Intervaly vidění

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Galerie bratří Špillarů vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Intervaly vidění, která se uskuteční ve čtvrtek 10. září od 17 hodin v Muzeu chodska v Domažlicích.

Studio MULTILAB odělo do hávu světel a projekcí zámek ve Valči

středa, 02 září 2020 12:38

Poslední srpnový víkend, v noci ze soboty na neděli, měla veřejnost možnost nahlédnout v rámci tradiční akce Hradozámecká noc do téměř osmi desítek památek po celé České republice. Naše Studio MULTILAB připravilo ve spolupráci se Státním zámkem Valeč další světelnou show, která byla doplněna barokní hudbou a kresbami.

WALLZ - 10 umělců, 10 lokací, 500 plechovek, panelák, most, garáž, škola, kolektor... Plzeň má za sebou první street art festival

pátek, 28 srpen 2020 10:57

Třetí srpnový týden začal v Plzni první ročník street art festivalu s názvem WALLZ, který pořádalo DEPO2015 a jedním z partnetů byla i naše fakulta.

Hradozámecká noc v hávu světel a projekcí

úterý, 25 srpen 2020 00:00

V noci z 29. na 30. srpna připravuje při příležitosti Hradozámecké noci Státní zámek Valeč ve spolupráci se Studiem MULTILAB bohatý audiovizuální program v zahradách před zámkem.

Výstava "Zámeček 25 let"

Srdečně vás zveme ve středu 2. září od 18 hodin do Galerie Ladislava Sutnara, kde bude slavnostně otevřena výstava "Zámeček 25 let".

Průčelí zámku Valeč rozzářilo za svitu luny BRAUNARIUM

středa, 12 srpen 2020 09:35

Poslední červencový pátek po setmění byli návštěvníci Státního zámku Valeč svědky audiovizuální instalace na fasádě objektu, která vznikla přímo na místě.

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA? představí osobnost a tvorbu komerčního inženýra Miroslava Sutnara

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA?, která je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 29. srpna, je prvním krokem v prezentaci osobnosti a práce komerčního inženýra Miroslava Sutnara a malým příspěvkem k mozaice dosud nezmapované historie československé reklamy.

LEVITUJÍCÍ – figurální plastika od Borise Jirků

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:39

Od loňského června pracuje Boris Jirků na soše LEVITUJÍCÍ, která bude umístěna v Praze na Palmovce v Podvinném Mlýně. Zakázka byla na sedmimetrovou sochu v bronzu podle modelu, který zadavatel objevil v Borisově monografii DRUHÉ TŘETÍ OKO. Plastika bude mít s rukama nad hlavou a nataženýma nohama 1033 cm a osazena by měla být do konce tohoto roku.

BRAUNARIUM ZA SVITU LUNY

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:26

Státní zámek Valeč ve spolupráci se Studiem Multilab ze Sutnarky pořádají experimentální videomapping, volně navazující na novou expozici soch Matyáše Bernarda Brauna v prostorách bývalé zámecké kovárny, kde budou také po dobu festivalu mimořádně k vidění sochy oživené projekcemi.

V blízkosti SUTNARKY vznikl největší mural art v kraji

středa, 15 červenec 2020 11:16

V předposledním červnovém týdnu byl dokončen polep industriální developerské skladištní haly, která nově vyrostla na Borských polích mezi Decathlonem a Bauhausem (před Fakultou aplikovaných věd a na dohled od naší fakulty). Autorkou grafického návrhu je Kristina Fišerová.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E