Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Informace k vypracování výtvarných úkolů ve 2. části přijímací talentové zkoušky

pondělí, 04 leden 2021 08:51

Vážení uchazeči,

ve svých e-mailových schránkách naleznete zadání výtvarných úkolů druhé části talentové přijímací zkoušky včetně příloh do bakalářských studijních programů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni pro akademický rok 2021/2022.

Témata zadaných úkolů jsou ve dvou souborech – variantách: varianta A a varianta B a najdete je zde.

Při výběru správného zadání buďte prosím pozorní!
Vypracujte úkol dle níže zvolené varianty.

VYLOSOVANÉ VARIANTY ZADÁNÍ 2. ČÁSTI PŘIJÍMACÍ TALENTOVÉ ZKOUŠKY JSOU PRO VŠECHNY SPECIALIZACE TYTO:

Úkol č. 1: VARIANTA B
Úkol č. 2: VARIANTA B
Úkol č. 3: VARIANTA A
Úkol č. 4: VARIANTA B
Úkol č. 5: VARIANTA A

Výtvarné úkoly dle stanovené varianty vypracujete distančně ve dnech 4. – 8. 1. 2021.

Vypracované úkoly nahrajte do databáze na adrese https://domaciprace.fdu.zcu.cz/
od 4. 1. do 8. 1. 2021 nejpozději do 23.59 hod. Poté bude databáze uzavřena.

Vkládejte pouze definitivní práce. Soubory do databáze nahrané již nelze smazat.
V případě technických problémů se neváhejte obrátit na studijní oddělení. Jistě vše vyřešíme.

Informace pro odevzdávání výtvarných úkolů naleznete na webu fdu.zcu.cz v sekci Uchazeč:
Informace k odevzdávání výtvarných úkolů vypracovaných ve 2. části přijímacího řízení do bakalářských programů pro ak. rok 2021/2022.

Zveřejnění výsledků přijímací zkoušky je stanoveno na 18. ledna 2021 na adrese https://eprihlaska.zcu.cz.

Přejeme Vám hodně úspěchu!

PF 2021

pátek, 18 prosinec 2020 10:13

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Vám přeje poklidné a krásné prožití vánočních svátků a úspěšný a plodný rok 2021!

Mezinárodní fotografické symposium a výstava "Hranice, poetika konfliktu"

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádala devátý ročník Mezinárodního fotografického symposia a výstavy. Ten se vrací k motivu z roku 2018, jímž byly hranice. Akce se konala tradičně v prosinci. Výstavou můžete projít díky virtuální prohlídce od studentů ateliéru Multimédia v odkaze zde. Téměř sedmihodinový záznam symposia, které se uskutečnilo 17. prosince 2020, a virtuálně propojilo Plzeň s Prahou, Holandskem, Izraelem, Taiwanem ale také Spojenými státy americkými, naleznete na našem Youtube kanálu zde

Jak se film potkal s animací…

úterý, 15 prosinec 2020 00:00

Tak by se dal shrnout mezinárodní tříletý projekt, ve kterém se setkávali naši studenti ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba se studenty mediálních studií německé vysoké školy OTH Amberg.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Národní cena za studentský design 2020 bude on-line

čtvrtek, 26 listopad 2020 13:46

Národní cena za studentský design letos slaví 30 let! A vy si budete moci užít slavnostní vyhlášení výsledků soutěže z pohodlí vašich domovů. Sledujte FB profil a web studentskydesign.cz, kde bude zveřejněn odkaz na live stream, který se uskuteční 4. prosince od 15:00 hodin.

Nejlepší bakalářky a diplomky roku 2020

pondělí, 23 listopad 2020 11:30

První vlna pandemie COVID-19 citelně zasáhla do finišování a odevzdávání kvalifikačních prací našich absolventů. Ta druhá, jíž nyní procházíme, způsobila, že jsme byli nuceni z důvodů nařízení vlády zrušit promoce, a také výstavu téměř dvou stovek absolventů v prostorách naší fakulty.

V mezinárodní soutěži Student Academy vyhrála cyklistická helma od studentky Sutnarky

pondělí, 23 listopad 2020 09:50

I přestože společenský život ustal, český mladý design žije dál. Což je také důkazem toho, že na 6. ročníku festivalu Meat Design Ostrava 2020 proběhla mezinárodní multioborová soutěž studentských prací Student Academy.

Virtuální den otevřených dveří na Sutnarce

pátek, 30 říjen 2020 00:00

S ohledem na mimořádná opatření, která mají zamezit šíření onemocnění Covid-19, bohužel není možné uspořádat letošní Den otevřených dveří v podobě, na níž jste zvyklí. Sutnarka si pro zájemce o umění a uchazeče o studium proto připravila virtuální den otevřených dveří.

Když design pomáhá a chrání…

čtvrtek, 29 říjen 2020 19:28

Studentka třetího ročníku ateliéru Design nábytku a interiéru, Sofia Artemeva, navrhla v letním semestru minulého akademického roku germicidní UV lampu na dezinfekci drobných předmětů.

Český krátký film Pa'lante, na kterém se podíleli studenti a absolventi Sutnarky, získal ocenění na mezinárodním festivalu

čtvrtek, 29 říjen 2020 00:00

Na filmu spolupracovali studenti Anna Karaivanová, Dinara Kurmakaeva, Adam Kvaček a absolventi Lukáš Hausenblas, Václav Čtvrtník a Michal Hor Horáček. Lukáš Hausenblas a David Van studovali pod vedením Vladimíra Merty a byli silně ovlivněni výukou filmové tvorby pedagoga Sutnarky Ladislava Moulise.

Studenti ateliéru Grafický design představují soubor plakátů u příležitosti 150. výročí narození architekta Adolfa Loose

Práce studentů magisterského navazujícího ateliéru Grafický design vznikly pod vedením prof. Rostislava Vaňka a doc. Kristiny Fišerové. Výstava je součástí festivalu DAAD a DAAF 2020 a probíhá díky Českému centru v Bratislavě.

Kolekce LINOLEUM ohromila Budapešť

středa, 21 říjen 2020 00:00

Studenti ateliéru Kov a šperk a ateliéru Design nábytku a interiéru jsou součástí 15. ročníku mezinárodního výběrového výstavního projektu Design without borders / Határtalan Design, který je v Kiscelli Múzeum k vidění do poloviny listopadu a vy do něj můžete nahlédnout zde.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E