Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Zahájení letního semestru

čtvrtek, 11 únor 2021 11:55

Na základě platných opatření vlády a z rozhodnutí děkana fakulty bude výuka v letním semestru zahájena distančně. Prosíme vás tedy o využití prostředků komunikace na dálku. Kde to lze a jsou k dispozici studijní opory a výuková prostředí, prosíme vás o jejich aktivaci.

Fotografie Štěpána Grygara je vystavena v Grand Palais

čtvrtek, 11 únor 2021 00:00

Fotografická výstava NOIR & BLANC: UNE ESTHÉTIQUE DE LA PHOTOGRAPHIE v Grand Palais je výběrem takřka tří stovek fotografií od dvou set autorů z období od vzniku fotografie po současnost.

Výstava bakalářek a diplomek 2020 ateliéru Keramický design

Výstava ateliéru Keramický design v oknech Galerie Ladislava Sutnara nabízí jak milovníkům umění, tak i kolemjdoucím vysoce kvalitní závěrečné studentské práce. Produktový design se zde mísí s uměleckými objekty a s lehkostí stvrzuje současné postavení tohoto oboru mezi ostatními uměleckými formami. 

Sutnarka představila knihu Záhadné pouto, věnovanou výjimečnému vztahu českého a židovského národa

středa, 10 únor 2021 00:00

Letošní již druhou mimořádnou česko-izraelskou online konferencí oslavila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni loňské třicáté výročí obnovení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Uskutečnila se v úterý 9. února a byla spojená s oficiálním představením nové knihy Záhadné pouto, věnované výjimečnému vztahu mezi českým a židovským národem. Online události, která byla přístupná široké veřejnosti na YouTube kanálu Sutnarky, se kromě hlavních protagonistů projektu a zástupců Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a Fakulty designu izraelského Holon Institute of Technology zúčastnil také ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček, velvyslanec České republiky v Tel Avivu Martin Stropnický a velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

Soutěž Teendesign 2020 má své vítěze

pondělí, 01 únor 2021 00:00

Už popatnácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do výtvarné soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

БЕЛАРУСЬ / BELARUS / BĚLORUSKO

Výstava v oknech Galerie Ladislava Sutnara je zaměřena na pozoruhodnou kvalitu umění absolventky Ústavu umění a designu (předchůdci Sutnarky) Rufiny Bazlove. Její viditelná a rozpoznatelná řada grafických děl umělecky komentuje současné politické napětí v její rodné zemi: Bělorusku.

Za Jiřím Beránkem...

středa, 27 leden 2021 12:03

Je smutné, když padne mohutný strom - solitér. Je to o to smutnější, když se nejedná o strom, ale o člověka.

Odešel profesor Václav Šerák, mezinárodně uznávaný designér a sochař-keramik

úterý, 26 leden 2021 14:57

Se smutkem oznamujeme, že v sobotu 23. ledna 2021 zemřel pan profesor akademický sochař Václav Šerák. Významný tvůrce keramiky, porcelánu a vysokoškolský pedagog. V tomto roce by mu bylo 90 let. Narodil se 9. října 1931 v Čakovicích.

Sutnarka pořádala první česko-izraelskou mezifakultní online konferenci

pondělí, 25 leden 2021 11:35

Lednová mezinárodní online konference vycházela ze spolupráce Fakulty designu izraelského Holon Institute of Technology a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni v oblasti motion graphics a virtuální/rozšířené reality. Obě fakulty se u příležitosti loňského třicátého výročí obnovení česko-izraelských diplomatických vztahů a na základě společného zájmu o nová média rozhodly oživit ve virtuálním světě klíčové osobnosti a historické události, které jsou pojítkem mezi českou a izraelskou kulturou a společností. Prvním výstupem této spolupráce je výstava Masaryk Square AR/VR Exhibition / Vztah v pohybu v plzeňské Galerii Ladislava Sutnara.

Sutnarka zahájila novou výstavní sezónu dvěma výstavami o česko-izraelských vztazích

středa, 13 leden 2021 13:39

Výstava Záhadné pouto o výjimečném vztahu mezi židovským a českým národem od dávných dob až po novodobou historii znovuobnovených diplomatických vztahů je do 28. ledna k vidění ve Smetanových sadech na panelech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Změna otevírací doby budovy fakulty platná od 11. ledna 2021 do odvolání

pátek, 08 leden 2021 00:00

Na základě prodloužení nouzového stavu do 22. ledna 2021 viz vládní nařízení, rozhodl děkan fakulty o změně otevírací doby budovy, která reflektuje a respektuje nařízení vlády.

Masaryk Square AR/VR Exhibition

Výstava Masaryk Square AR/VR Exhibition je prvním plodem spolupráce Fakulty designu izraelského Holon Institute of Technology a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Vznik spolupráce se váže na třicáté výročí obnovení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi a společnou činnost koordinuje Eitan Bartal, Arnošt Marks a Jan Van Woensel. S ohledem na současnou epidemiologickou situaci, která neumožňuje otevření Galerie Ladislava Sutnara pro veřejnost, bude instalace výstavy koncipována tak, aby byla viditelná "z ulice". Sledujte také prosím Facebookovou událost výstavy, kde budou zveřejněny aktuální informace.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E