Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ilustrátoři ze Sutnarky už podruhé vystavují v USA

středa, 09 říjen 2019 14:08

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu jen málokomu dává prostor dvakrát po sobě, ale studentům z ateliéru Mediální a didaktická ilustrace se to podařilo.

Chiméra

"Chiméra" je jedinečná kolektivní výstava tchajwanských nových médií a digitálního umění kurátorů Jana Van Woensela a Yu-Chuan Tsenga. Na vernisáži, která se konala v pátek 4. října jsme měli příležitost setkat se s významnými hosty jako je Andy W. M. Tseng (ředitel Tchajpejské Ekonomické a Kulturní Kanceláře), Hung-chi Cheng, pan velvyslanec Joey Chung-I Wang (TEKK). Přítomen byl také proděkan pro tvůrčí činnost naší fakulty Arnošt Marks. Výstava je uspořádána ve dvou prostorech DOX+ v Praze.

Vynikající studenti převzali stipendia

středa, 02 říjen 2019 10:41

Celkem 36 vynikajících studentů a doktorandů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy převzalo v úterý 1. října při slavnostním obřadu v Malém sále Měšťanské besedy stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně. Mezi oceněnými byli i tři absolventi Sutnarky.

"Mučící kostým" od studentek naší fakulty byl nominován do finále soutěže WOW

pondělí, 30 září 2019 00:00

"White Torture", tak se jmenuje kostým, který vytvořily studentky Denisa Půbalová (ateliér Multimédia) a Jenny Sternwaldová (ateliér Fashion Design) pro soutěž World of WearableArt.

CS Komiks v Galerii Ladislava Sutnara

Do 26. října můžete navštívit v Galerii Ladislava Sutnara vybranou kolekci studentských prací z posledního 4. ročníku soutěže CS.KOMIKS.17. Fotografie z vernisáže výstavy najdete na FB profilu GALERIE LADISLAVA SUTNARA. Úvodní slovo na vernisáži pronesli Jan Van Woensel, kurátor výstavy, paní Věra Staňková, členka Rotary Clubu Brno City a iniciátorka soutěže, pan Jiří Kaláb, president Rotary Clubu Brno City a paní Barbara Šalamounová, vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Právě studentky ateliéru Komiks a ilustrace pro děti obsazovaly v minulých ročnících soutěže pod vedením Barbary Šalamounové tradičně první místa. Součástí vernisáže bylo slavnostní vyhlášení nového ročníku soutěže. Studenti tak mohou opět přihlašovat své komiksové příběhy na libovolné téma o rozsahu jedné až čtyř stránek A3.

Hlasování veřejnosti v soutěži Národní cena za studentský design 2019 bylo spuštěno

středa, 25 září 2019 11:49

Až do půlnoci 9. 10. 2019 může veřejnost online hlasovat v soutěži o Národní cenu za studentský design 2019.

Komponovaný večer "Radost ze svobody"

pátek, 20 září 2019 11:13

Plzeňská filharmonie, Ústav pro studium totalitních režimů a Sutnarka vás srdečně zvou na komponovaný večer, jenž bude prologem plzeňských podzimních oslav třicátého výročí Sametové revoluce a uskuteční se ve čtvrtek 17. října od 19:00 hodin na naší fakultě.

Renáta Fučíková získala Uměleckou cenu města Plzně

pátek, 20 září 2019 10:46

Město ocenilo projekt Dobrých 100, na němž s akademickou malířkou pracovali také studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Studentka ateliéru Užitá fotografie získala ocenění na fotografickém festivalu v Korei

čtvrtek, 19 září 2019 14:17

Tereza Kropáčová, studentka třetího ročníku magisterského ateliéru Užitá fotografie, získala v konkurenci 800 fotografií ze stovky světových univerzit ocenění na Incheon Photography and Film Festival.

Na novém Pamětním místě Brány borců u Doosan Areny má podíl i Sutnarka

pondělí, 16 září 2019 14:34

Město Plzeň spolupracovalo s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a také s fanoušky. Vznikl kruhový památník, který má začít žít vlastním životem a stát se místem pro setkávání i vzpomínání. Asistent ateliéru Multimédia Lukáš Kellner měl na starosti supervizi výtvarné části, vítězný návrh grafického zpracování je dílem studentky Terezy Kovářové z magisterského ateliéru Grafický design. Reliéfní části pak vytvořila absolventka ateliéru Socha a prostor Eliška Pánková.

Den otevřených dveří 2020 online

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara / SUTNARKA pořádala vzhledem k mimořádným opatření den otevřených dveří on-line. Představí se i na společném dni otevřených dveří všech fakult Západočeské univerzity v Plzni, který se uskuteční 27. ledna 2021. Sledujte web a fb událost

Ateliéry Sutnarky se prezentovaly na největším festivalu digitálních technologií v Evropě

úterý, 10 září 2019 12:05

Ateliér Animované a interaktivní tvorby a ateliér Multimédií se od 5. do 9. září prezentoval na rakouském veletrhu ARS ELECTRONICA.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E