Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Studenti fakulty se podíleli na publikaci Tábor 600 let

úterý, 20 duben 2021 11:15

Město Tábor slavilo v roce 2020 šestisté výročí svého založení. Při této příležitosti se Husitské muzeum rozhodlo vytvořit výstavu, která by přiblížila příběh starobylého města a jeho obyvatel. Vedení muzea oslovilo vedoucí ateliéru Didaktické ilustrace Renátu Fučíkovou, aby se svými studenty připravila výtvarnou část expozice.

Západočeská univerzita vyhlašuje výzvu Poděkuj sportem

čtvrtek, 15 duben 2021 14:17

Dlouhé hodiny strávené u počítače při distanční výuce nebo home office zdraví a kondici nesvědčí. Katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) proto už podruhé přichází s výzvou, která má rozhýbat studenty, zaměstnance i absolventy ZČU. Zapojit se do ní mohou také zaměstnanci Fakultní nemocnice Plzeň. Sportovní výkony účastníků výzvy, nazvané Poděkuj sportem, pak univerzita promění na peníze, které jako poděkování za mimořádné nasazení v péči o nemocné v době epidemie koronaviru předá Fakultní nemocnici Plzeň.

Do podoby zastávek veřejné dopravy v Plzni mohou promluvit mladí designéři

čtvrtek, 08 duben 2021 14:27

Zlepšení veřejného prostoru pro cestující v kombinaci se sjednocením designu mobiliáře městské hromadné dopravy jsou témata pilotního projektu, na němž v těchto týdnech spolupracuje město Plzeň s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Jeho cílem je navrhnout novou jednotnou podobu designu mobiliáře zastávek pro městskou a linkovou veřejnou dopravu v Plzni.

Hoďte se do gala a usedněte do První řady…

středa, 07 duben 2021 00:00

Díky studentům ateliéru Multimédií budete moci zhlédnout premiéry i stálice na repertoáru Divadla J. K. Tyla. To vše z pohodlí svého domova z první řady, a ani nebudete muset nikam chodit! Studenti pod vedením Lukáše Kellnera natočili a zpracovali záznamy několika vybraných představení.

Fascinace pohybem

Jsme téměř v první čtvrtině 21. století. Žijeme v rozvinuté zemi s bohatou průmyslovou tradicí. Jak nás ovlivňuje prostředí, společnost, vývoj? Co to znamená v souvislosti s dopravou? Tyto a mnohé další otázky si klade nová výstava v naší Galerii Ladislava Sutnara.

Bezejmenný čtenář od Kačky Illnerové sklízí vavříny

čtvrtek, 25 březen 2021 19:49

Jeden z nejdůležitějších komiksových festivalů v Evropě, švýcarský Fumetto Comic Festival Luzern, zvolil jako své letošní téma „Bez hranic". Tradičně je součástí festivalu i soutěž, do níž každoročně odesílají své práce studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Nebylo tomu jinak ani letos a opět úspěšně. Mezi pětačtyřicet nejlepších byl vybrán komiks studentky Kateřiny Illnerové.

ArtCamp 2021 byl odložen

středa, 24 březen 2021 15:33

Milí příznivci a fanoušci ArtCampu,

je nám to velice líto, ale vzhledem k dosavadnímu vývoji pandemické situace a jejímu přetrvávajícímu vlivu na vzdělávací systém, a také s přihlédnutím k prognózám a omezením souvisejícím s epidemií COVID-19 u nás i ve světě, jsme se rozhodli 16. ročník ArtCampu odložit na červenec roku 2022.

Věříme, že nám zachováte přízeň a v červenci 2022 se na Vás budeme těšit.

Váš ArtCamp tým

Vydejte se hledat ztracený stroj času

pondělí, 08 březen 2021 00:00

Přesně po 151 letech se koncem loňského roku veřejnosti otevřela možnost nahlédnout do historie areálu bývalého trolejbusového depa a zájemcům přiblížila osudy bývalého cukrovaru a to právě prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližila architekturu, významné podniky a události spojené s tímto místem.

Business thinking online workshop

pátek, 05 březen 2021 15:14

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá ve spolupráci s Fakultou ekonomickou online workshop pro keramické a produktové designéry.

Fakulta od 1. 3. 2021

pondělí, 01 březen 2021 16:01

Aktuální informace k současné situaci na Sutnarce dle usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021 jsou následující.

Výzva k přihlášení se do mezinárodní online konference - Dopad umělé inteligence (AI) na současný design

pátek, 12 únor 2021 15:12

Ústav mezioborových studií umění, designu a pokročilých technologií při Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a magisterský program Fakulty designu na Holon Institute of Technology v Izraeli pořádají mezinárodní online konferenci - Dopad umělé inteligence (AI) na současný design.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E