Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Tramvaj bez řidiče. Studenti představili svoji vizi městské kolejové dopravy 2050

středa, 26 únor 2020 14:13

Jak by mohla vypadat tramvaj, která bude za tři desítky let brázdit ulice měst? Na to svými návrhy autonomních tramvají odpověděli studenti Sutnarky společně se svými kolegy z fakult strojní, zdravotnických studií a ekonomické. Téma zadala společnost Škoda Transportation, s jejímiž zástupci studenti své interdisciplinární týmové semestrální práce konzultovali. Svoji vizi budoucnosti městské kolejové dopravy zpracovali studenti v rámci mezifakultního výukového projektu DESING+, probíhajícího každoročně na Západočeské univerzitě v Plzni.

Studenti Sutnarky navrhli pro fakulty ZČU pouzdra na senzory teploty a vlhkosti

pondělí, 24 únor 2020 14:24

Studenti ateliéru Produktový design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara navrhli pouzdra určená pro IoT senzory teploty a vlhkosti. Spolupracovali s Fakultou elektrotechnickou, která stojí v čele celouniverzitního projektu SmartCAMPUS ZČU. O návrzích budou hlasovat studenti, zaměstnanci a veřejnost na facebookovém profilu projektu. Vítězný návrh bude vyroben a umístěn do laboratoří a učeben fakult ZČU podle jejich potřeb.

Laureáti Grafiky roku 2019

středa, 05 únor 2020 11:10

V Grégrově sále Obecního domu v Praze byly 27. ledna předány ceny Grafiky roku 2019 a udělena v pořadí 25. Cena Vladimíra Boudníka.

LandArt / Prorůstání – od země k zemi

Od země k zemi prorůstající land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu budou prezentována na kolektivní výstavě v Inkubator Gallery.

Barbora Bačová byla vybrána na přehlídku fotografií Plat(t)form 2020

pondělí, 03 únor 2020 13:53

Studentka 2. ročníku navazujícího magisterského ateliéru Užitá fotografie, Barbora Bačová, se zúčastnila prestižní přehlídky prací perspektivních umělců mladé generace Plat(t)form 2020 v Muzeu fotografie ve švýcarském Winterthuru.

Pavel Trnka vystaví kresby v berlínské BBA Gallery

Pedagog Sutnarky Pavel Trnka vystavuje v berlínské galerii spolu s Kateřinou Adamovou a kurátory výstavy jsou Eliška a Martin Zlatohlávkovi.

Zimní klauzury 2019/2020

Od 4. února se Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara opět otevře široké veřejnosti. V budově fakulty budou k vidění klauzurní a semestrální práce více než šesti set studentů, které vznikly během zimního semestru akademického roku 2019/2020.

Soutěž Teendesign 2019 má své vítěze

pátek, 24 leden 2020 13:37

Už počtrnácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

Studentka Sutnarky vytvořila explainer na téma globální oteplování

středa, 22 leden 2020 11:21

Michaela Tišerová, studentka třetího ročníku bakalářského ateliéru Grafický design, vytvořila pro Seznam Zprávy grafického průvodce globálním oteplováním.

Introspektivní večer připomenul v plzeňské synagoze oběti holocaustu

úterý, 21 leden 2020 13:30

V pondělí 27. ledna 2020 uplynulo přesně sedmdesát pět let od osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka. V tento den, který byl před patnácti lety Valným shromážděním Organizace spojených národů vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu, se uskutečnila ve Staré synagoze v Plzni mimořádná vzpomínková akce. Speciální komponovaný večer byl součástí výstavy "Motýli v ghettu nežijí".

Profesor Axmann vystavuje v Galerii výtvarného umění v Hodoníně

Ve středu 22. ledna bude v hodonínské Galerii výtvarného umění otevřena výstava "O víně víš hovno" našeho pedagoga a vedoucího ateliéru Ilustrace Grafika profesora Mikoláše Axmanna.

CS.KOMIKS.19 má své vítěze. Jsou mezi nimi i studenti Sutnarky

pátek, 17 leden 2020 15:05

Druhé a třetí místo si z 5. ročníku studentské komiksové soutěže odnesli studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E