vernisáž výstavy klauzury / diplomky 2013

V úterý 11. června 2013 byla v nové budově UUD slavnostně zahájena výstava klauzury / diplomky 2013.

Poprvé pod střechou nové budovy studenti Ústavu umění a designu na závěr letního semestru akademického roku představují jak své klauzurní a semestrální, tak i bakalářské a diplomové práce. Každý ateliér zde má svůj prostor pro prezentaci inspirativních děl jak z oblasti výtvarných umění, tak designu.

Ve velkorysém prostoru budovy je k vidění průřez prací všech oborů a specializací od těch nejklasičtějších jako je malba, ilustrace a grafika až po novomediální a intermediální práce. Většina ateliérových prací se nachází v hlavním spojitém prostoru budovy. V přízemí se prezentují bakalářské a diplomové práce. Mimo hlavní prostor se nachází ateliér Animovaná a interaktivní tvorba (animační studio), Intermédia (multifunkční studio) a Multimédia (zvukové studio a ateliér  LS-312 v 3 NP), Nová média zaujala výstavní prostor za recepcí. Tradičně jsme svědky přesvědčivých výsledků, které mají i letos ty nejlepší předpoklady pro úspěch na domácích i mezinárodních soutěžích. Z úterního večera přinášíme obvyklou fotoreportáž.

Výstava potrvá do 3. července 2013 a je možné ji navštívit v pracovní dny od 9 do 18 hodin.