Zahájení výstavy návrhů na podobu Umělecké ceny města Plzně

Statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně uspořádalo ve spolupráci s Ústavem umění a designu ZČU ve středu 15. května 2013 vernisáž výstavy soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Diplom a šek v hodnotě 20 tisíc korun za 1. místo v soutěži převzal z rukou primátora Martina Baxy student magisterského studia designu na UUD Štěpán Jirka. Kromě něj bylo na vernisáži výstavy všech návrhů v prostorách nové budovy UUD oceněno dalších sedm soutěžících. Celkem se jich do soutěže přihlásilo čtyřicet, většina z nich právě z UUD. „Městu děkujeme za důvěru, kterou nám dalo, a studentům děkuji za jejich nápady,“ prohlásil při vernisáži ředitel Josef Mištera. „Chtěl jsem, aby cena připomínala Plzeň, aby tam bylo symbolů několik. Katedrála, ve zkratce znak a také symbol čtyř řek, které jsou pro město typické. Každý si v ní může najít něco jiného, záleží na fantazii,“ dodal vítězný Štěpán Jirka.

Výsledky soutěže:
1. místo: Štěpán Jirka
2. místo: Filip Mirbauer
3. místo: Mária Kobelová

Dále odborná porota udělila čestné uznání Janu Šáchovi a Aleši Kubalíkovi.

Speciální ocenění:
Cena náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové – soutěžní návrh Jiřího Krejčiříka
Cena ředitele UUD ZČU Josefa Mištery – soutěžní návrh Aksany Rahalskayi
Cena Odboru kultury MMP – soutěžní návrh Jaroslavy Klimentové

Výstava potrvá do 31. května 2013.

Uměleckou cenu udělí město Plzeň letos poprvé. Slavnostní večer se uskuteční v pátek 8. listopadu 2013 v Měšťanské besedě.