Výstava Žena v Galerii Ladislava Sutnara

neděle, 09 prosinec 2012 18:03

Sympozium Žena přineslo do Galerie Ladislava Sutnara po několika měsících opět fotografickou tvorbu.

Vernisáž výstavy nazvané stručně Žena se uskutečnila jako součást doprovodného programu stejnojmenného mezinárodního fotografického sympozia, které proběhlo od 19. do 23. listopadu 2012 na půdě Ústavu umění a designu ZČU. Program sympozia, jehož hlavním svorníkem bylo právě téma žena, zahrnoval kromě výstavy tvorby participujících fotografů i workshopy, prezentace tvorby fotografů, diskuse, konzultace portfolií či veřejné promítání festivalu Fotojatka.

Výstava Žena představuje pestrou mozaiku různorodých fotografických projevů a pozoruhodných reflexí na dané téma – a to zejména díky širokému spektru i záběru vystavujících umělců: Barbory Bálkové, Veroniky Bromové, Zdeňky Hanákové, Jany Hojstričové (Slovensko), Libuše Jarcovjákové, Věry Kuttelvašerové-Stuchelové, Zuzany Zbořilové, Vojtěcha Aubrechta, Aristeidise Kontegeorgise (Řecko), Paula Kooikera (Holandsko) a Miro Švolíka.

Výstava je k vidění do soboty 15. prosince 2012.