Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Online mezinárodní konference se zaměřením na umělou inteligenci a design

pondělí, 10 květen 2021 11:41

Ústav mezioborových studií umění, designu a pokročilých technologií (UUT) při Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara spolu s Holon Institute of Technology zvou k účasti na celodenní online konferenci se zaměřením na téma AI a design (DesAIgn), která se uskuteční 25. května 2021 od 9.30 do 19.00 CET.

Konference DesAIgn se snaží prozkoumat potenciál a výzvy spojené se vstupem umělé inteligence do oblasti designu a široké důsledky, které vyplývají z jejich teoretických, estetických a praktických aspektů.

Umělá inteligence (AI) postupně proniká do různých oblastí designu a umožňuje strojům provádět úkony, které byly dříve výlučnou doménou designérů. Nedávno vyvinuté aplikace jsou schopny vytvářet návrhy rychle a s rozmanitostí, které lidé nemohou konkurovat. Mohou vytvářet digitální obrazy, navrhovat nábytek, kreslit architektonické návrhy, vytvářet písma a plánovat marketingové kampaně. Systémy umělé inteligence jsou schopné predikovat chování a propojovat proměnné z různých oblastí...

Potvrzenými hlavními řečníky jsou:

prof. Vladan Joler (Srbsko)
Arch. Stanislas Chaillou (Francie)
Anouk Wipprecht (Holandsko/USA)

Konference proběhne v anglickém jazyce bez tlumočení a je pro všechny účastníky zdarma. Více informací najdete na této webové adrese nebo zde. Program konference je ke stažení zde.

Registraci je možné provést zde.

Naposledy změněno středa, 19 květen 2021 12:18

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E