Soutěž Národní cena za studentský design 2021 vyhlášena!

úterý, 04 květen 2021 15:31

V letošním roce účastníci posílají do soutěže práce z oblasti 3D designu. Mohou se hlásit studenti všech domácích i zahraničních univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol se zaměřením na design.

Soutěž je anonymní, soutěží se pod registračními čísly a soutěžní práce hodnotí tři nezávislé poroty. Mezinárodní vysokoškolská pedagogická porota a Národní středoškolská pedagogická porota jsou složeny z vybraných pedagogů. Třetí, mezinárodní porota je složena z nezávislých expertů, kurátorů muzeí, nejlepších profesionálních designérů ČR a respektovaných osobností oboru, které nejsou přímo spjaty s výukou.

Od roku 2008 vypisuje soutěž pod názvem Národní cena za studentský design Design Cabinet CZ, z. s. Od roku 2013 se soutěž rozdělila na dvě kategorie, které se pravidelně ob ročník střídají. První je 3D design, druhou pak vizuální komunikace. Od roku 2018 společně s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015, odbornými institucemi, profesionálními organizacemi a se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami. Soutěží se o ocenění Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design. Zvláštní ceny udělují rektoři a děkani univerzit a vysokých škola, ředitelé významných muzeí, odborných institucí a významných studií.

Soutěžní kategorie
Architektura / Interiér / Nábytek
Produktový design / Svítidla
Industriální design/ Transportní design
Oděv / Obuv / Šperk
Sklo / Porcelán / Keramika

Přihlášené práce musí být vytvořeny po 1. lednu 2018 a nesměly se zúčastnit některého z předchozích ročníků soutěže.

Přihláška
Do 30. června 2021 vyplňte přihlašovací formulář.

Zjistěte si u svého vedoucího pedagoga, zda vám bude fakulta plně hradit registrační poplatek (1000 Kč) nebo jej budete platit sami. V případě, že poplatek bude hradit fakulta, uveďte jako osobu zodpovědnou za fakturaci Lenku Thomayer Opatrnou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 377 63 6719).

Důležitá data a termíny

• 30. červen 2021 - uzávěrka registrací (do tohoto data můžete editovat své registrace a přílohy).
  • 10. září 2021 - hodnocení mezinárodní jury.
  • Podzim 2021 - předpokládaná výstava vybraných nominovaných prací v Praze.
  • 17. listopad – 6. prosinec 2021 je předpokládaný termín výstavy Nový (z)boží! / New Go(o)ds! v kreativním prostoru DEPO2015 v Plzni.
  • 29. listopad – 6. prosinec 2021 je předpokládaný termín slavnostního vyhlášení vítězů Národní ceny za studentský design 2021.

Kontakt
V případě problémů s vyplněním přihlášky na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na +420 733 155 985 (MgA. Lucie Kaslová)

Více informací naleznete na stránkách www.studentskydesign.cz

Katalogy minulých ročníků soutěže můžete online listovat zde.

Naposledy změněno pátek, 14 květen 2021 17:18