Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Západočeská univerzita vyhlašuje výzvu Poděkuj sportem

čtvrtek, 15 duben 2021 14:17

Dlouhé hodiny strávené u počítače při distanční výuce nebo home office zdraví a kondici nesvědčí. Katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) proto už podruhé přichází s výzvou, která má rozhýbat studenty, zaměstnance i absolventy ZČU. Zapojit se do ní mohou také zaměstnanci Fakultní nemocnice Plzeň. Sportovní výkony účastníků výzvy, nazvané Poděkuj sportem, pak univerzita promění na peníze, které jako poděkování za mimořádné nasazení v péči o nemocné v době epidemie koronaviru předá Fakultní nemocnici Plzeň.

„Sedíme častěji, než bychom chtěli, a postupně si tak zaděláváme na zdravotní problémy," upozorňuje vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu Pavel Červenka. „Zaměstnanci nemocnic odvedli a stále odvádějí skvělou práci v podmínkách, které jsme si ještě nedávno nedokázali ani představit. Chceme jim za to poděkovat a zároveň pomoci. Nejlépe tím, když pochopíme, že se o svoje zdraví musíme starat především sami," přibližuje Pavel Červenka cíle výzvy.

Výzva „Poděkuj sportem" bude probíhat od 12. dubna do 12. května a účastníci se mohou zapojit téměř s jakoukoliv cílenou pohybovou aktivitou. Může to být aktivita měřitelná v kilometrech, jako je chůze, běh, jízda na kole, koloběžce, kolečkových bruslích apod., nebo v minutách, jako třeba posilování, jóga, aerobik a jiné druhy cvičení. Minimální délka cvičení je 30 minut. Svoji sportovní aktivitu budou účastníci zaznamenávat prostřednictvím některé z mobilních aplikací na svůj telefon, a poté ji zašlou na katedru tělesné výchovy a sportu, a to buď přes její Messenger, Instagram - @kts.zcu nebo e-mailem -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Také se mohou do projektu zaregistrovat zde a své výkony sami zaznamenávat. Při zaslání pohybové aktivity je přitom potřeba uvést, zda jde o studenta, zaměstnance či absolventa ZČU nebo zaměstnance FN Plzeň.

„Po dokončení pohybové aktivity se můžete vyfotit, nahrát fotku do stories na Instagramu a označit náš instagramový účet @kts.zcu. Tím se akce rozšíří mezi co nejvíce lidí," vzkazují členové organizačního týmu.

Zatímco první sportovní výzva, která pod názvem Měsíční vytrvalec probíhala od října do listopadu 2020, apelovala na soutěživost účastníků, kteří pro své fakulty usilovaly o co nejlepší umístění, tentokrát organizátoři vyzývají: „Pojďme táhnout za jeden provaz a poděkujme společně těm, kdo si to bezpochyby zaslouží."

Podzimní výzva Měsíční vytrvalec vynesla 61 434 Kč. Peníze pomohly dvěma dětem, které bojují s vážným onemocněním. Cílem nové výzvy je tuto částku díky zdolaným kilometrům a hodinám cvičení překonat. Každý uběhnutý, nachozený nebo ujetý kilometr nebo deset minut cvičení znamená korunu v celkové částce.

Šárka Stará

Naposledy změněno pátek, 23 duben 2021 19:54

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E