Vydejte se hledat ztracený stroj času

pondělí, 08 březen 2021 00:00

Přesně po 151 letech se koncem loňského roku veřejnosti otevřela možnost nahlédnout do historie areálu bývalého trolejbusového depa a zájemcům přiblížila osudy bývalého cukrovaru a to právě prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližila architekturu, významné podniky a události spojené s tímto místem.

Letos v březnu se stezka v areálu DEPO2015 představila v novém ilustrovaném kabátě a také s novými herními prvky, které ji zatraktivnily hlavně pro rodiny s dětmi. Na zábavně-edukativní venkovní stopovačce se podíleli naši absolventi Pavel Liška (gamedesign, ilustrace, scénografie) a Vít Trunec (programming), spolu se studentem magisterského ateliéru Intermédia Ondřejem Líbalem (hudba).

Z původní stezky zůstal zachován formát označených jedenácti zastavení, na nichž si návštěvníci pomocí QR kódu mohou přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je jim nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Mohou se setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, stavitelem Farkačem a mnoha dalšími osobnostmi spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

Příběh začíná u stroje času, který návštěvníky přenese do minulosti. Aby se všichni v pořádku vrátili zpět do současnosti, musejí projít všechna zastavení, rozluštit hádanky, najít druhý stroj času a nastartovat ho. Na každém zastavení se pak dozví otázku, k jejímuž zodpovězení bude potřeba podrobně prozkoumat blízké okolí.

Celá industriální stezka se odehrává ve venkovních prostorách areálu DEPO2015 a je tedy přístupná denně, a to i v době vládou nařízených opatření. Více najdete zde.

Foto: Michal Poustka (student magisterského ateliéru Intermédia)

Naposledy změněno čtvrtek, 08 duben 2021 13:54