Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Fascinace pohybem

Jsme téměř v první čtvrtině 21. století. Žijeme v rozvinuté zemi s bohatou průmyslovou tradicí. Jak nás ovlivňuje prostředí, společnost, vývoj? Co to znamená v souvislosti s dopravou? Tyto a mnohé další otázky si klade nová výstava v naší Galerii Ladislava Sutnara.

od: středa, 07 duben 2021
do: sobota, 29 květen 2021

Výstava je rozdělena do několika okruhů. Pomocí plakátů i modelů představuje aktuální studentské vize a nové proudy v designu dopravních prostředků blízké budoucnosti.

"Úkolem studentů ateliérů průmyslový design a design modelling je vymanit se ze setrvačnosti ustálených archetypů. Nahlížejí na design z širších perspektiv nikoli jako na pouhé povrchové tvarování. Pomocí designu reagují na nově vznikající problémy. Zkoušejí pochopit nové technologie adekvátním způsobem a hledají pro jejich využití odpovídající formy," popisují autoři výstavy Jan Korabečný a Štěpán Soutner.

Sdílení, automatizace, alternativní pohony, postupující digitalizace, ale i stárnutí populace nám otevírají neprobádané oblasti dopravního designu. Co uživateli nedávno zajišťovalo komfort, může být v dnešní, živelně se rozpínající dopravě vnímáno jako přítěž.

V prezentovaných dílech se autoři výstavy snažili zachytit směry těchto změn a představit je návštěvníkům výstavy jako hodnoty, s nimiž je do budoucna třeba počítat.

Autoři výstavy a textů:
Mgr. art. Jan Korabečný (vedoucí ateliérů)
Mgr. art. Štěpán Soutner

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E