Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

VLNĚNÍ ve výlohách Galerie Ladislava Sutnara

Přijměte pozvání k prohlídce výstavy Vojtěcha Domlátila: WAVES / VLNĚNÍ.

„WAVES / VLNĚNÍ" je první samostatnou výstavou režiséra nezávislých filmů, animátora, ilustrátora, grafického designéra a čerstvého docenta Vojtěcha Domlátila, který společně s profesorem Jiřím Bartou vede ateliér Animace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Výstava představí na jednom místě Domlátilovy animované filmy a širokou paletu grafických děl z let 1997 až 2010, ve kterých se projevuje umělecký rukopis patrný i v jeho filmech.

Vojtěch Domlátil se zajímá zejména o krajinu, objekt a prostor, cykly a nenarativní umění. Titulem „Waves / Vlnění" umělec i kurátor odkazují na explorativní prvky, kterými se vyznačují Domlátilova statická díla i filmové počiny.

Každý z vybraných linorytů, dřevorytů, litografií, leptů a kreseb představuje obrazy, které se nevyčerpatelnou měrou vzájemně ovlivňují a rozvíjí. Zároveň obsahují viditelné stopy materiálů, které jim poutavým způsobem dodávají křehkost, hmatatelnost, pohyb a živost.

Prezentované filmy Vlnění, Ráno, V důchodu nebo Život ve vzorcích odhalují umělcův smysl pro poetiku putování.

Práce Vojtěcha Domlátila vizuálně i tematicky vibrují a svým charakteristickým způsobem, který lze vnímat různými smysly, se pohybují po vlnách bezmezné představivosti.

Kurátor Jan Van Woensel

Foto Alex Dym

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E