Soutěž Teendesign 2020 má své vítěze

pondělí, 01 únor 2021 00:00

Už popatnácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do výtvarné soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

I v tomto nelehkém období jsme obdrželi na pět desítek prací, které odeslali do naší soutěže studenti z Moskvy, Tveru, ze slovenských měst Zvolen a Trenčín,ale také z Teplic, Českého Krumlova, Litomyšle, Prahy a Plzně.
Mezi zaslanými pracemi se objevily takové, které si zasloužily první, anebo druhé místo či čestné uznání!

Porotci přihlíželi ke kvalitě výtvarného zpracování, přesvědčil je však hlavně nápad a reflexe zadaného tématu ZAČÁTEK A KONEC.

Nejvíce příspěvků se objevilo v kategoriích Ilustrace a Grafický design/vizuální komunikace. Práce byly hodnoceny odbornou komisí složenou z pedagogů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, jejímiž členy byli Vojtěch Domlátil, Radovan Kodera, Václav Šlajch a Ondřej Zámiš.

Hlavní cenou je účast v libovolném kurzu mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2021, kterou plánuje fakulta od 11. do 30. července 2021, dále obdrží výherci diplom a publikace z produkce naší fakulty.

Kategorie GRAFICKÝ DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE

Čestné uznání – Zuzana Kubalová (Střední Uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov)
"Labyrint - 2 plakáty. Jeden bez druhého nenajde cestu ven. Zajímavé prostorové řešení labyrintu, využívající axonometrie jako optického klamu. Typografie je moc dominantní – ani by tam nemusela být, možná by jeden plakát stačil."

Čestné uznání – Maxim Klement
"Jednoduchá až lapidární grafická zkratka. Jasná kompozice, výrazné barvy, kvalitní písmo. Když je kvalitní kompozice i jednoduchá informace může vypadat hezky."

Kategorie ILUSTRACE

1. místo – Adéla Lišková (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu)
"Adéla Lišková zvolila pro zpracování tématu soutěže zajímavou groteskní polohu. Ilustrace nechává diváka na pochybách, co je vlastně začátek a co je konec. A pro koho který konec, co znamená.... či, zda by náhodou konec nemohl začínat uprostřed. Zajímavý nápad a obrazová "filozofie s nadsázkou" přináší Adéle první místo v soutěži."

2. místo – Galina Yaitskaya (http://venezianova.com/)
"Galina Yaitskaya zaujala porotu především výtvarnou stránkou. Malby z triptychu "Válka", "Začátek dospělosti" a "Život a smrt" bezesporu dýchají zajímavou existencialitou. Omezená barevná paleta spojená s nezvyklým třením námětu a věku autorky přináší Galině druhé místo v soutěži."

Kategorie MULTIMÉDIA

Čestné uznání – Klára Kubenková (Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha)
"Animace a celkového zpracování se tváří jako konzistentní působivý snímek, hra s dorozumívacími prostředky... Poměrně hezky odanimované, dramaturgicky ucelené."

Naposledy změněno pondělí, 08 únor 2021 15:07