Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

V mezinárodní soutěži Student Academy vyhrála cyklistická helma od studentky Sutnarky

pondělí, 23 listopad 2020 09:50

I přestože společenský život ustal, český mladý design žije dál. Což je také důkazem toho, že na 6. ročníku festivalu Meat Design Ostrava 2020 proběhla mezinárodní multioborová soutěž studentských prací Student Academy.

Letošní ročník byl zaměřený na návrhy v oblasti užitného design. Novinkou bylo také rozdělení kategorií na střední a vysoké školy. Porota v letošním ročníku vybírala z celkem 81 přihlášených projektů v kategoriích vysoké školy a střední školy. Šest nejlepších v obou kategoriích postoupilo do užšího výběru.

Vítězkou kategorie vysoké školy se stala studentka třetího ročníku magisterského ateliéru Design Olena Muziková. Ocenění získala za cyklistickou helmu a porota nejvíce ocenila kvalitu produktu a jeho funkčnost, zvláště pak celoroční použití a bezpečnost. Na vysoké úrovni byla i kvalita zpracování prezentace a vysoká míra uplatnění na trhu.

V čele poroty zasedl designér ze studia Levv Marcel Mochal, kterého doplnili pedagogové ze zahraničních spřízněných organizací. Jmenovitě Karolína Skórková (ředitelka festivalu Meat Design), Daniel Barták (studio FORMDESIGN), Daniella Koós (zástupkyně partnerské organizace FISE, Maďarsko), René Baďura (Technická univerzita ve Zvolenu, Slovensko) a Małgorzata Jarema (zástupkyně partnerské organizace Zamek Cieszyn, Polsko).

 

Naposledy změněno pondělí, 23 listopad 2020 11:12

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E