Studenti didaktické ilustrace vytvořili expozici v Husitském muzeu v Táboře

úterý, 06 říjen 2020 14:45

V rámci oslav 600 let od založení města otevřelo Husitské muzeum výstavu "Tábor 600 let", která přibližuje dějiny města od husitských dob do současnosti.

Na dlouhodobé expozici Husitského muzea v Táboře se podíleli pod vedením Renáty Fučíkové studenti ateliéru Didaktická ilustrace a výstava se skládá z textových výkladů, bohatého obrazového materiálu, ilustračních kreseb, které doplňují trojrozměrné exponáty ze sbírek muzea. „Ilustrace od studentů Petry Horákové, Petry Šťastné, Evy Bartošové, Martina Kelbla, Kateřiny Kotyk, Míši Neuhöferové, Anety Kochové, Viktorie Sýkorové, Kláry Pavlovcové, Aliny Pylaevy, Aksany Pratskevich a Adély Beznoskové vznikaly v nepohodlné karanténě. Přesto se podařilo výstavu uskutečnit i díky grafické úpravě studentky grafického designu Uyangy Undarmaa," popisuje vedoucí ateliéru.

Slavnostní otevření nové expozici se uskutečnilo 11. září a muzeum zároveň zpřístupnilo i nově opravený gotický sál staré radnice a představilo knihu Dějiny Tábora I., jejímž hlavním autorem je historik František Šmahel.

Výstava je v Táboře k vidění do konce října roku 2021.

Fotografie: zdroj fb profil Husitského muzea

Naposledy změněno úterý, 06 říjen 2020 15:22