Ilustrace od studentek Sutnarky součástí Bezručovy Opavy

středa, 09 září 2020 13:30

Do 25. října je v opavském Domě umění k vidění výstava "Naše mysl je větší než svět".

Výstava, jež si vypůjčila název z myšlenkového odkazu Jana Amose Komenského, vznikla jako společný projekt několika různých subjektů. Sedm studentek didaktické ilustrace bylo přizváno sdružením grafiků HOLLAR, aby se spolu s nimi podílely na expozici, která je poctou osobnosti a dílu jedinečného velikána evropského novověku u příležitosti 350. výročí jeho úmrtí. Autorkami naší části výstavy jsou Eva Bartošová, Anna-Marie Rebeka Mišterová, Adéla Ťopková, Eliška Hanzlíčková, Johana Kubalová, Gabriela Lisiecka a Kateřina Kotyk. V rámci Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR vystavuje v Domě umění své grafiky také vedoucí bakalářského ateliéru Grafický design Ditta Jiřičková.

Při návštěvě Opavy můžete také navštívit Galerii Obecního domu, kde pod poetickým názvem "Svět v ilustracích" do 1. listopadu vystavuje svoji tvorbu z posledních let vedoucí ateliéru Didaktická ilustrace Renáta Fučíková.

Obě tyto výstavy jsou součástí 63. ročníku multižánrového kulturního festivalu Bezručova Opava, jehož letošním tématem je „Lux in tenebris" aneb světlo vzdělání a výchovy.

Naposledy změněno čtvrtek, 10 září 2020 12:50