Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Intervaly vidění

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Galerie bratří Špillarů vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Intervaly vidění, která se uskuteční ve čtvrtek 10. září od 17 hodin v Muzeu chodska v Domažlicích.

fotogalerie

vernisáž: čtvrtek, 10 září 2020
od: pátek, 11 září 2020
do: sobota, 31 říjen 2020

Intervaly vidění je název putovní a proměňující se výstavy, která zkoumá práci fotografa a pedagoga Sutnarky Vojtěcha Aubrechta prostřednictvím koncepčních hledisek kurátora fakulty Jana Van Woensela. Jejich první společný rozsáhlý projekt se konal v The Sherover Gallery v Jeruzalémě (leden–únor 2020) a pokračuje v Galerii bratří Špillarů v Muzeu Chodska v Domažlicích, kam byla ke spolupráci přizvána umělkyně Monika Havlíčková.

Ve své tvorbě vytváří Vojtěch Aubrecht sugestivní příběhy, v nichž manipuluje s časem a prostorem, aby vyvolal napětí mezi realitou a vizionářstvím. V každém jeho fotografickém díle se skrývá dynamický vesmír, který se může náhodnému kolemjdoucímu zdát nepochopitelný, rozvážného pozorovatele však jistě zaujme. Čas a jeho příčinné okolnosti tvoří ve výstavním projektu Intervaly vidění hlavní téma.

Umělecké přispění Moniky Havlíčkové nejen demystifikuje, ale také znovu kontextualizuje fotografickou tvorbu Aubrechta. Fyzičnost a křehkost jejích kreseb a náčrtů (ne/lidských) postav a (ne/mytologických) zvířat nabízí proměnlivý zážitek: vyšší složitost vyzývá fotografie, jejich monumentalitu a projev. Intervaly vidění se v Galerii bratří Špillarů zjevují jako nová topologie, ve které obraz a jeho konceptuální stín, přechodné poruchy vnímání a proměnlivé podmínky těla, mysli a představivosti spolu interagují.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E