Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Studio MULTILAB odělo do hávu světel a projekcí zámek ve Valči

středa, 02 září 2020 12:38

Poslední srpnový víkend, v noci ze soboty na neděli, měla veřejnost možnost nahlédnout v rámci tradiční akce Hradozámecká noc do téměř osmi desítek památek po celé České republice. Naše Studio MULTILAB připravilo ve spolupráci se Státním zámkem Valeč další světelnou show, která byla doplněna barokní hudbou a kresbami.

Podle kastelána Tomáše Petra je Valeč pro pořádání světelných show vhodným místem, neboť je zde minimální světelný smog. Zpřístupněný byl kromě zahrad i zámek, kde byly připraveny prohlídky za svitu luceren. Speciální projekci mohli návštěvníci obdivovat i v samotném lapidáriu v objektu bývalé kovárny, kam se začátkem roku přesunuly originály Braunových soch z kláštera v Kladrubech.

I přes nepřízeň počasí přilákala Hradozámecká noc do Valče přes stovku diváků. „Na rozdíl od předchozí akce nazvané „Braunarium za svitu luny" se Hradozámecká noc rozprostřela světly i na fontánu a prozářila tak celou hlavní zahradu a kopie Braunových soch před zámkem. Svým vizuálním stylem, respektujícím baroko, se odlišila od minulého setkání na Valči, a tím se také stala větší inspirací pro akci následující. V sobotu 12. září se totiž při příležitosti Barokních dní přesuneme před lapidárium (Braunarium) a do jeho vnitřních prostor. Bývalá kovárna, ve které původní sochy Matyáše Bernarda Brauna získaly útočiště, se tak stane dějištěm souhry světel a zvuků. Spolupráce Studia MULTILAB se zámkem Valeč tak pro letošní sezónu dostane svoji třešničku na dort právě tam, kde začala," svěřil se garant projektu a vedoucí ateliéru Multimédia Jan Morávek. 

Video z Hradozámecké noci na Valči najdete zde

Video z festivalu Baroko Valeč 2020 najdete zde.

Těšme se na další z MULTILABých projektů a pro bližší informace doporučujeme sledovat náš facebookový profil, Instagram nebo web.

Naposledy změněno středa, 23 září 2020 10:09

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E