Výstava "Zámeček 25 let"

Srdečně vás zveme ve středu 2. září od 18 hodin do Galerie Ladislava Sutnara, kde bude slavnostně otevřena výstava "Zámeček 25 let".

vernisáž: středa, 02 září 2020
od: čtvrtek, 03 září 2020
do: neděle, 27 září 2020

Výstava k jubileu pětadvaceti let výtvarného vzdělávání na SUPŠ Zámeček přestaví vybrané umělecké práce žáků Střední umělecko-průmyslové školy v šíři všech pěti studijních zaměření. Vystavena bude široká škála výtvarných prací – kresba, malba, sochařství, grafika, fotografie, knižní design a kopie historických deskových maleb.

Kurátor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, Jan Van Woensel, prostřednictvím svého výběru ocenil vysokou uměleckou hodnotu prací mladých výtvarníků – středoškoláků, vznikajících pod vedením pedagogů na Zámečku. Vysoký podíl absolventů této střední školy pokračuje ve studiu právě na naší fakultě či na uměleckých akademiích.

O posledním zářijovém víkendu tedy 26. a 27. září během akce Plzeň tvořivá - Víkend otevřených ateliérů se prostory této výstavy promění na dílnu kamenosochařského oboru SUPŠ Zámeček. Budete se moci pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku zapojit do modelování plastik, 3D tisku či si vyzkoušet práci sochařů, restaurátorů kamene.

Video z vernisáže, které pochází z dílny ateliéru Multimédií (Studio MULTILAB), si můžete prohlédnout zde. Fotografie najdete na fb profilu galerie.