Průčelí zámku Valeč rozzářilo za svitu luny BRAUNARIUM

středa, 12 srpen 2020 09:35

Poslední červencový pátek po setmění byli návštěvníci Státního zámku Valeč svědky audiovizuální instalace na fasádě objektu, která vznikla přímo na místě.

Experimentální videomapping BRAUNARIUM ZA SVITU LUNY vznikl v rámci spolupráce mezi Státním zámkem Valeč a Sutnarkou a volně navazoval na novou expozici soch Matyáše Bernarda Brauna v prostorách bývalé zámecké kovárny.

Autory audiovizuální instalace bylo Studio Multilab, které tvoří studenti, absolventi a pedagogové ateliéru Multimédií vedeného Janem Morávkem. Téměř tříhodinový záznam audiovizuální show najdete na fb profilu Multimédia / Sutnarka. Zkrácený záznam z akce najdete zde.

Akce byla předzvěstí a příslibem budoucí spolupráce studia a zámku na poli audiovizuální tvorby. Už poslední srpnový víkend je možné se těšit na Hradozámeckou noc, kdy zámek Valeč opět oživí projekce naší multimediální laboratoře.

Naposledy změněno pondělí, 24 srpen 2020 10:51