Sutnarka vlastní sbírku pěti set vzorků různých materiálů

středa, 27 květen 2020 11:31

Materiálová banka na Sutnarce je zcela unikátní a je zpřístupněna v novém kabátě a uspořádání. Je k dispozici studentům a návštěvníkům fakulty, kteří mají zájem poznat jak nové materiály, tak ty tradiční, používané v nábytkovém a produktovém designu.

Ve vitrínách je vystaveno více než pět stovek fyzických vzorků, které jsou roztříděny podle materiálových skupin jako jsou plast, kov, dřevo masivní i aglomerované, udržitelné materiály, materiály na minerální bázi jako je sklo, beton a keramika. Skříňky pojímají kompletní vzorníky různých značek, různých druhů dřeva, textilu a barev.

Materiálová banka vznikla ve spolupráci s našimi partnerskými firmami, které nám průběžně dodávají téměř ještě horké novinky z oboru. Širokou nabídkou plošného materiálu nás zásobila firma Cooperate service z Chamu, firma Egger, Innovus, Cetris a mnoho dalších. Naše sbírka obsahuje všechny druhy plastů ve formě granulátů a průmyslových výrobků, které pochází od firmy BB vytlačování plastů. Tyto granuláty jsme doplnili o deskové materiály z plastu, akrylátové sklo, 3D tisky firmy MCAE, nebo vinylové podlahy. Za alternativní materiály, často recyklované nebo udržitelné, vděčíme matériO Prague.

V neposlední radě je třeba zmínit materiály od našich studentů z ateliéru Design nábytku a interiéru. Ti experimentují s tradičními materiály jako je beton nebo papír, ale také vyvíjejí materiály nové, které aplikují do svých finálních produktů. Prezentovaná kolekce slouží studentům pro lepší poznávaní vlastností materiálů, a také jako databáze kontaktů na firmy. Je neustále doplňována o nové materiály a stále ji rozšiřujeme.

Jana Potiron

Rozvoj materiálové banky byl realizován za podpory Evropské unie v rámci projektu ESF projekt Západočeské univerzity v Plzni, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002287.

Logolink OP VVV hor barva cz

Naposledy změněno čtvrtek, 28 květen 2020 12:34