Café racer od studenta Sutnarky zazářil na Motosalonu

neděle, 08 březen 2020 00:00

Student třetího ročníku bakalářského ateliéru Produktový design II. Václav Svítil navrhl ve spolupráci s Royal Enfield Česká republika závodní Café racer.

Model vznikl jako probíhající bakalářská práce pod vedením Jana Korabečného. Cílem bylo navrhnout polokapotáž klasického střihu pro motocykl Royal Enfield Continental GT 650 Twin.

Motocykl je od počátku koncipován jako showbike. "Chtěli jsme vytvořit motorku pro hollywoodského herce. Jednoduchou, nekomplikovanou a tvarově čistou," popisuje vedoucí ateliéru.

Na největší oborové prezentaci ve střední Evropě na brněnském výstavišti si návštěvníci veletrhu "Motosalon 2020" mohli od 5. do 8. března prohlédnout maketu v měřítku 1:1 vyrobenou z modelářské hlíny a z jedné poloviny potaženou speciální stříbrnou folií Di-NOC.

Na projektu bude student dále pokračovat. Během následujících měsíců dojde ke stavbě funkčního kusu a testování jeho jizdních vlastností.

Naposledy změněno pondělí, 09 březen 2020 14:30