Představujeme Etický kodex ZČU

čtvrtek, 05 březen 2020 10:01

Západočeská univerzita se rozhodla zpopularizovat zásady etického chování. Každou středu se budou s Etickým kodexem setkávat i čtenáři portálu Info ZČU.

Přiblížit zaměstnancům i studentům Západočeské univerzity zajímavou formou zásady etického chování, to je cíl nové kampaně popularizující Etický kodex ZČU. Texty a grafiky, které zpracoval student navazujícího magisterského ateliéru Grafický design Jan Chabr, jsou jako plakáty nebo letáky k vidění v budovách všech fakult a také v obou menzách a knihovně. Ilustrovaný kodex vyšel rovněž tiskem a v neposlední řadě ho budeme představovat i seriálem na portálu Info ZČU.

První část se věnuje preambuli.

„Západočeská univerzita v posledních letech vynaložila značné úsilí na celkovou revitalizaci systému vnitřních pravidel a opatření přispívajících k udržování dobré praxe na půdě ZČU. V souvislosti s tím byl na konci roku 2018 vydán nový Etický kodex. Za účelem zatraktivnění a zvýšení povědomí o zásadách, které jsou v Etickém kodexu obsaženy, vznikla za podpory projektu HR Award a ve spolupráci se studenty i zaměstnanci Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara tato popularizační kampaň," říká vedoucí Odboru lidských zdrojů ZČU Lenka Caisová.

Kampaň má také zviditelnit e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .Na tuto adresu je možné podávat podněty zaměstnanců i studentů, kteří by se setkali s neetickým jednáním. Na ZČU též od minulého semestru probíhají školení zaměřená na odhalování neetického jednání pod vedením lektora z Fakulty filozofické ZČU," dodává Lenka Caisová.

Pavel Korelus

Naposledy změněno čtvrtek, 05 březen 2020 11:44