Premiéra výstavy "České hrdinky" se odehraje v Jeruzalémě

Putovní výstavní projekt "České hrdinky: Významné ženy české historie a současnosti" připravili pod vedením Renáty Fučíkové studenti ateliéru didaktická ilustrace.

od: neděle, 01 březen 2020
do: neděle, 15 březen 2020

Výstava, kterou pořádají Česká Centra - Český dům Jeruzalém, představí ilustrovanou mozaiku příběhů významných českých žen - panovnic, političek, umělkyň, badatelek či sportovkyň, které otiskly výraznou stopu do historie i současnosti nejen v českých zemích, ale i v mezinárodním kontextu.

Projekt byl inspirován 100. výročím uzákonění rovného volebního práva pro československé ženy v roce 1920 a výročím 200 let od narození spisovatelky Boženy Němcové. Přináší portréty padesáti významných ženských osobností, viděných očima současné mladé vlny ilustrátorů a ilustrátorek.

Výstava je k vidění v Jerusalem Cinematheque Gallery do 15. března.