Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

LandArt / Prorůstání – od země k zemi

Od země k zemi prorůstající land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu budou prezentována na kolektivní výstavě v Inkubator Gallery.

vernisáž: úterý, 25 únor 2020
od: čtvrtek, 20 únor 2020
do: pátek, 20 březen 2020

V roce 2018 studenti ateliéru Socha a prostor pod vedením Jiřího Beránka a Benedikta Tolara rozšířili v okolí hradu Klenová vznikající land-artovou stezku souborem objektů „Už není kam". Další čtyři díla na Klenové vznikla v rámci česko-německého sochařského sympozia. V roce 2019 se pak sochařské sympozium konalo na německé straně ve městě Vilseck, kde tvorba probíhala podél řeky Vils. Pro své umělecké realizace na Klenové a v německém městě Vilseck byly také kromě našich studentů přizvány čtyři další umělkyně z Čech a Německa - Tereza Fišerová, Kateřina Kubalová, Hanna Regina Uber a Herta Wimmer-Knorr. Za symbolické vyvrcholení projektu můžeme považovat loňskou land-artovou realizaci v zaniklé osadě Bügellohe u města Schönsee. Autorem konceptu díla byl pedagog Benedikt Tolar a vy si jeho landartový počin můžete připomenout zde.

Letošní výstava v Inkubator Gallery zobrazuje fotografickou dokumentaci studentů ateliéru Užitá fotografie vedených Vojtěchem Aubrechtem, kteří objektivem zaznamenávali zmíněné jedinečné umělecké zásahy do krajiny, a to jak na hradě Klenová tak v německém Bügellohe. Do prostorové instalace integroval tyto fotografie kurátor výstavy Jan Van Woensel. Součástí výstavy bude představení stejnojmenné publikace navržené vedoucími navazujícího magisterského ateliéru Grafický design Rostislavem Vaňkem a Kristinou Fišerovou. Tato publikace zmíněné umělecké počiny, ale také příběhy míst na obou stranách hranice, reflektuje.

Vernisáž výstavy se uskuteční 25. února od 16 hodin v Inkubator Gallery v budově fakulty.

Putovní výstavu společně pořádají Galerie Klatovy / Klenová, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, města Schönsee a Vilseck v rámci přeshraničního projektu č. 173 – Prorůstání od země k zemi - EÚS 2014 – 2020 Česká republika – Bavorsko. Více o projektu se dozvíte zde.

Fotoreport z vernisáže: Alexander Dym

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E