Soutěž Teendesign 2019 má své vítěze

pátek, 24 leden 2020 13:37

Už počtrnácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

Kvalita soutěžních prací byla opět dobrá a porota měla nelehký úkol shodnout se na třech nejlepších v každé kategorii. Porotci přihlíželi ke kvalitě výtvarného zpracování, nicméně v řadě případů je přesvědčil hlavně nápad a reflexe zadaného tématu Future City.

Celkem jsme obdrželi 134 soutěžních příspěvků od žáků ze středních a vyšších odborných škol z České a Slovenské republiky. Nejvíce příspěvků bylo v kategoriích Ilustrace a Grafický design/vizuální komunikace. Práce byly hodnoceny odbornou komisí složenou z pedagogů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Jejími členy byli Mgr. art. Jan Korabečný, Mgr. art. Štěpán Soutner, MgA. Radovan Kodera, MgA. Jan Morávek, Mgr. Ing. Václav Šlajch a MgA. Ondřej Zámiš.

Hlavní cenou v každé kategorii je účast v libovolném kurzu mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2020, kterou pořádá fakulta od 13. do 31. července 2020. Soutěžící, kteří se umístili na druhých a třetích místech, obdrží ceny v podobě slevy 50% a 30% z celkové ceny za kurz letní školy a umělecké publikace z produkce naší fakulty. Vítězné práce budou vystaveny od 23. do 28. března na festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který bude probíhat v Moving Station, Knihovně města Plzně a také na naší fakultě. Víc naleznete zde

Kategorie DESIGN
1. místo – Laura Dimová – Šperk - Stredná škola umeleckého priemyslu Trenčín
2. místo – Alexandra Ščuryová – Pamäť stromu - Súkromná škola umeleckého priemyslu, Žilina
3. místo – Alexandra Adela Špalková – Candy city – Stredná škola umeleckého priemyslu Trenčín

Kategorie GRAFICKÝ DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE
1. místo – Michal Kocourek - Střední škola obchodu a služeb Teplice
2. místo – Natálie Bledyová - Střední škola obchodu a služeb Teplice
3. místo – Slavomír Dobrík - Stredná priemyselná škola Samuela Mikovíniho

Kategorie ILUSTRACE
1. místo – Nikoleta Zádoriová - Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby, Bratislava
2. místo – Jan Šatara – Střední průmyslová škola Otty Wichterleho
3. místo – Ľudmila Lahkovičová - Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby, Bratislava
Čestné uznání poroty - Kateřina Jeníková (Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí) a Karolína Vrátilová (Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod)

Kategorie FOTOGRAFIE
1. místo – neuděleno
2. místo – Taťiana Hutňanová – Future City - Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby, Bratislava
3. místo – Hugo Kollár – Future City - Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby, Bratislava
3. místo – Daniela Ludvarová – Children of technology - Střední škola obchodu a služeb, Teplice

Kategorie MULTIMÉDIA
1. místo – Michaela Harlasová – Budoucí svět - SOŠ Multimediálních studií Poděbrady
2. místo – Alexandra Labacherová – Nočná mora - Škola umeleckého priemyslu Trenčín
3. místo – Nina Potočárová – Cyber Paper - Škola umeleckého priemyslu Trenčín

Hodnocení porotců a kompletní fotogalerii najdete na fb Teendesignu.

BLAHOPŘEJEME!

Soutěž Teendesign pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara od roku 2005. Soutěž je určena studentům českých a od roku 2012 i zahraničních středních a vyšších odborných škol jakéhokoli zaměření a jejím hlavním cílem je hledat nové talenty, podpořit mladé kreativní lidi ze všech typů středních škol v jejich umělecké tvorbě a povzbudit je k dalšímu studiu umění na vysoké škole.

Naposledy změněno pondělí, 17 únor 2020 12:24