Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

vedoucí ateliéru

Mgr. art. Jan Korabečný

kontaktní informace
kancelář / LS-326
telefon / 377636723
e-mail / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Instagram ateliéru zde

informace k přijímacímu řízení

seznamte se s ateliérem zde

o ateliéru

Design - designér jako vynálezce

Během bakalářského studia se studenti seznámí s mnoha nástroji, které designerům pomáhají představit své idee a nápady širokému publiku.
Budou to klasické výtvarné disciplíny, bude to fyzické i počítačové modelování. Projdeme si všechny potřebné techniky. Nahlídneme do světa virtuální reality. Naučí se připravovat systematické rešerše a o novém výrobku budeme přemýšlet z hlediska vyrobitelnosti i obecné užitečnosti.
Studium bude zaměřené na postupné seznamování posluchačů s materiály a řemeslem. Často budou své nápady přenášet v dílnách na makety a prototypy pomocí CNC frézování i 3D tisku. Výstupem studia bude bakalářská práce, kde student zúročí nabyté vědomosti.

Profil absolventa:

Cílem studia je ukázat studentům možnosti a pokusit se představit ateliér Design modelling.
Náš absolvent bude mít povědomí o tom, jak se hledají potřebné informace a bude s nimi umět zacházet. Dokáže se sám orientovat a vybírat si témata, která jsou mu blízká a připadají mu smysluplná. Díky práci v týmu bude mít představu o blízkých oborech a kontakty v nich. Dokáže exaktně popsat své jednání a představit své výstupy.

Studium:

Během semestru se studenti obvykle setkají se dvěma až třemi tématy, které budou namixována tak, aby měli možnost předvést svoji kreativitu v koncepčních návrzích i se seznámili s řemeslnou a komerční stránkou designu.

Mobility design - měnící se a rozrůstající lidské aglomerace přinášejí nové možnosti i problémy. Využití automatizace, zohlednění vlivu stárnoucí populace a motivace cestujících k využití různých druhů dopravy. Přemýšlení o veřejném prostoru s důrazem na dopravu. Studenti se setkají s úkoly zaměřenými na hodnotové koncepty, vymýšlení nových systému či optimalizace stávajících druhů dopravy, stejně tak zkusí navrhování dopravních prostředků nadčasově a funkčně. S podporou nových technologií a využití znalostí stylingu.
Budou přinášet a představovat trendy pro další dekády.
Zlepšení prostředí kolem nás – hledání drobností, které zpříjemní všední den, zlepší život v okolí, přinesou radost. Může to být pěkná hračka, netopýří budka, nebo recyklace a přeměna odpadu v nový výrobek. Kreativitě se meze nekladou.

přijímací zkoušky

Upřesňující požadavky na elektronické portfolio pro 1. část přijímacího řízení:

Portfolio má představit co nejširší informaci o Vašich schopnostech, přičemž zhruba polovina prací by se měla vztahovat k Vámi zvolenému oboru (specializaci), kombinujte práce školní, vlastní i skici. Nebojte se představit i zdánlivě netématické projekty, kterým se věnujete (sport, divadlo, skauting atd.) Formát: obrázky v .jpg nebo ucelená prezentace v .pdf. Vhodným doplněním portfolia je i Váš motivační dopis. Můžete zde popsat, co od studia očekáváte. Tento dopis není povinný a není součástí hodnocení.

Příklady úkolů zadávaných ve 2. části přijímacího řízení jsou k dispozici zde.

Podrobné informace týkající se přijímacího řízení do bakalářského studia FDULS naleznete v sekci UCHAZEČ zde.

příprava na přijímací talentové zkoušky

V případě zájmu má uchazeč možnost před přijímacím řízením po předchozí domluvě konzultovat své domácí práce s vedoucím zvoleného ateliéru (kontakt: Lucie Balíková, tel. +420 377 636 801, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Konzultace jsou poskytovány zdarma.

Jako přípravu na vlastní talentové zkoušky mohou uchazeči absolvovat v rámci placeného celoživotního vzdělávání na FDULS celosemestrální umělecké kurzy (informace viz www.fdu.zcu.cz, sekce Celoživotní vzdělávání, kontakt Mgr. M. Jeriová, tel. 377 636 715, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) či intenzivní týdenní umělecké kurzy během každoroční mezinárodní letní školy umění ArtCamp (informace viz www.fdu.zcu.cz/artcamp kontakt: Mgr. M. Kohoutková, tel. +420 377 636 716, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Po splnění podmínek přijímacího řízení a následném přijetí na FDULS mohou být studentům tyto úspěšně absolvované kurzy při dodržení stanovených podmínek uznány v rámci svého studijního plánu jako absolvované. 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E