Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

DesIng2+

čtvrtek, 14 duben 2016 12:59

Budoucí konstruktéři, designéři a zdravotníci opět představí společné projekty

fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://sutnar.fdu.zcu.cz/cz/1408-desing2#sigProGalleria2a08fff1c0

Ve čtvrtek 21. dubna se bude od 10 do 14 hod. v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara konat již sedmý mezinárodní workshop s inovovaným názvem DesIng2+, jehož cílem je prezentace nejlepších interdisciplinárních studentských projektů řešených ve spolupráci s průmyslovými partnery. Společné týmově řešené projekty zde představí studenti strojních, uměleckých a zdravotnických oborů.

Akci pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara s katedrou konstruování strojů Fakulty strojní ZČU, ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií ZČU a univerzitou v německém Deggendorfu. Letošní workshop se koná pod záštitou náměstka primátora Plzně Mgr. Martin Baxy, rektora Západočeské univerzity v Plzni doc. Miroslav Holečka, děkana hostitelské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara doc. Josef Mištery a předsedy Technologické agentury České republiky Ing. Petra Očka, Ph.D.

Na workshopu budou představeny výsledky nejlepších studentských konstrukčních a designérských projektů řešených v zimním semestru 2015/2016 již podeváté na zadání, s konzultacemi a společným hodnocením odborníků z  ASTOS Machinery a.s., Aš a Konstruktionsbüro DOSTAL, Edenstetten, poprvé ze společnosti ENGEL strojírenská spol. s r.o., Kaplice a podruhé z UWB Racing Team Pilsen při Západočeské univerzitě v Plzni.

Projekty řešilo ve 12 interdisciplinárních týmech okolo 80 studentů Fakulty strojní a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara s konzultační podporou studentů Fakulty zdravotnických studií ZČU. Studenti a studentky letos řešili v konkurujících si týmech jedno ze čtyř témat: Svařovací pracoviště, Elektricky poháněný vozík pro tělesně postižené pro jízdu v přírodě na nezpevněných cestách, Dopravník typové řady FB 100 a Rám studentské formule SAE včetně prostoru pro řidiče a aerodynamického křídla.

Účastníci workshopu se rovněž seznámí s výsledky nejlepších studentských konstrukčních projektů z univerzity v Deggendorfu, které vznikly v koordinaci s projekty ZČU, zadanými a konzultovanými firmou Konstruktionsbüro Dostal.

V úvodu workshopu DesIng2+, jehož název v sobě skrývá interdisciplinární spolupráci budoucích inženýrů, průmyslových designérů a zdravotnických expertů, tradičně předají děkani FDULS, FST a FZS ceny za nejlepší výsledky ze všech letošních projektů. Významným příspěvkem bude letos přednáška Marcela Krause, Msc. z Technologické agentury České republiky (TAČR) na téma Creative Economy 4.0.

Program workshou ke stažení - zde.

Workshop je určený pro odbornou veřejnost a má omezenou kapacitu, proto žádáme zájemce, aby se přihlásili na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Naposledy změněno čtvrtek, 21 duben 2016 15:08

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E