Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Nominace na Cenu Ladislava Sutnara 2016

úterý, 22 březen 2016 14:13

FDULS vyhlašuje pátý ročník prestižní Ceny Ladislava Sutnara.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni otevřela nominace na kandidáty pátého ročníku udílení prestižního ocenění nesoucího jméno světově uznávaného česko-amerického designéra Ladislava Sutnara.

Prostřednictvím každoročně udělované Ceny Ladislava Sutnara vyjadřuje fakulta poctu životu a dílu tohoto významného umělce a zároveň projevuje uznání výjimečným českým i zahraničním uměleckým a pedagogickým osobnostem i institucím.

Cena Ladislava Sutnara je udělována žijícím českým i zahraničním umělcům za výjimečné výkony na poli výtvarného umění, především užitého umění a designu, případně i ve spojení s působením pedagogickým. Cena může být udělena i institucím, které svým programem a aktivitou podporují moderní umění a design.

"Prestižní ocenění, které má podobu Sutnarova loga přetvořeného do prostorového objektu, převzala v posledních čtyřech letech celá řada významných umělců i institucí. Loni si například pro ocenění přijeli zástupci Museum of Modern Art v New Yorku, profesní organizace designérů AIGA, cenu získala i společnost Plzeň 2015 o.p.s. a předseda její správní rady Martin Baxa, Chicago Art Institute nebo Lobkowiczké sbírky. Z jednotlivců pak renomované osobnosti světa umění a designu jako Roger Remington, Milan Grygar, Lech Majewski a Jan Solpera," rekapituluje děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara doc. Josef Mištera.

Aktuální výzva k nominování kandidátů na Cenu Ladislava Sutnara 2016 se obrací na odbornou veřejnost, která má možnost nominovat umělce či instituce s mimořádným přínosem pro svět umění a designu. Termín na podání nominací je 31 května 2016.

Nominaci lze podat prostřednictvím nominačního formuláře, který je společně s dalšími informacemi
o projektu k dispozici zde.

Z došlých nominací pak odborná porota - Umělecká rada Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU vybere ty, kteří v úterý 8. listopadu 2016 převezmou ocenění.

 

Naposledy změněno úterý, 22 březen 2016 14:22

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E