Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

ArtCamp 2016 nabízí 35 kurzů

středa, 09 březen 2016 11:08

Registrace do kurzů už běží, přihlášky můžete posílat do 15. května.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá už dvanáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Ta opět přináší širokou nabídku kurzů pro veřejnost od začátečníků po pokročilé i pro stávající a budoucí studenty umění, z níž si vyberou zájemci o tradiční i moderní výtvarné techniky.

ArtCamp 2016 se bude konat v termínu 11. - 29. července a zájemci mohou vybírat z pětatřiceti kurzů, které se budou konat v inspirativních prostorách naší fakulty i v plenéru a některé kurzy zavítají do prostor DEPO2015. Výuku povedou místní pedagogové a hostující umělci z USA, Kanady, Japonska, Polska, Slovenska a České republiky.

Kurzy jsou vhodné pro každého, kdo si chce zpestřit léto a strávit až tři týdny v mezinárodním a kreativním prostředí. Méně zkušení účastníci zde mohou objevit nebo prohloubit svůj talent, ti pokročilejší získají nové zkušenosti a dovednosti od profesionálních výtvarníků. Pro zájemce o studium umění na vysoké škole pak kurzy letní školy představují vhodnou součást přípravy na talentové zkoušky.

Mezi novinky letošního roku patří dva kurzy zaměřené na architekturu. V prvním z nich odhalí účastníci pod vedením japonského architekta Kazuhira Yajimy principy japonské architektury a filozofii tradičních čajoven, v druhém pak slovenský umělec Karol Weisslechner nabídne jiný pohled na budovu jako šperk. Pod pokličku alternativního umění budou moci nahlédnout účastníci kurzu nových médií mladé české umělkyně Anežky Hoškové. Z USA dorazí renomovaný grafický designér Roger Remington, který plánuje s účastníky svého kurzu vytvořit sérii infografik – plakátů zaměřených na život a tvorbu Ladislava Sutnara. Nově nabízíme i kurz modelování pro designéry a příznivce fashion designu jistě potěší, že se jejich oblíbený kurz po menší odmlce vrátil.

Vedle novinek mohou zájemci samozřejmě vybírat z nabídky dalších už tradičních kurzů i přípravných kurzů k přijímacím zkouškám. Naučí se například vytvářet loga, natočit krátký animovaný film či video, vyrábět a dekorovat předměty z porcelánu, ručně vázat knihy, poznají principy navrhování interiérů i současného tance, zdokonalí své kresebné dovednosti, stanou se tvůrci komiksů i návrháři oděvů a obuvi, vyrazí fotografovat do plenéru,  a mnoho dalšího.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy v létě připraven i doprovodný program, kde nebudou chybět vernisáže, návštěvy výstav a kulturních akcí, přednášky a prezentace hostujících umělců, promítání studentských filmů a mnoho dalšího. Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, která tak bude mít během července možnost připojit se k letní škole ArtCamp a okusit její atmosféru.

Další informace k letní škole najdete na www.fdu.zcu.cz/artcamp.

Pro kompletní seznam kurzů a jejich termínů klikněte zde.

Elektronický registrační formulář najdete zde.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E