Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Profil

Sutnarka, či Sutnar Faculty – Pilsen je značka excelence.

Sutnarku, neboli Sutnar Faculty najdete v srdci Evropy. Ve městě, které proslavila značka Škoda, nejlepší pivo na světě Pilsner Urquell, ve městě Plzeň, v hlavním městě evropské kultury 2015. Sutnarka je umělecká škola pro 21. století.

Její studenti získávají bakalářské a magisterské vzdělání v širokém spektru dvaceti oborů zaměřených zejména na design a užité umění. Je umístěna v originální budově s nejmodernějším vybavením a řadou unikátních studií a svojí činností a filozofií navazuje na inspirativní odkaz slavného Plzeňana a ve světě uznávaného designéra Ladislava Sutnara.

Fakulta se pyšní týmem významných osobností umělců - pedagogů, pod jejichž vedením studenti dosahují úspěchy v mezinárodních soutěžích, realizují projekty ve spolupráci s firmami a účastní se řady výstavních projektů. Sutnarka vede prestižní Galerii Ladislava Sutnara, kde již mohli návštěvníci vidět díla takových umělců, jako je Robert Rauschenberg, Frank Malina, Ladislav Sutnar a dalších významných osobností výtvarného umění a designu. Fakulta organizuje už 15 let mezinárodní letní školu umění Art Camp, která patří mezi největší ve střední Evropě.

Sutnarka má největší sbírku děl a největší archiv Ladislava Sutnara v Evropě. Každoročně uděluje mezinárodní ocenění - cenu Ladislava Sutnara, kterou si přijeli z rukou děkana převzít takové osobnosti a instituce jako Steve Heller, Anton Beeke, Richard Saul Wurman, Cooper Hewit Museum of Design, Getty, Chicago Institute, MOMA, Pratt Institute, Gerrit Rietveld Academy a další. Sutnarka, či Sutnar Faculty – Pilsen je značka excelence jak můžete vidět na dílech našich pedagogů, studentů a absolventů.

 FDUgalerie map

Logo Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ke stažení

pdf

pokračovat

fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://sutnar.fdu.zcu.cz/cz/1-profil-fdu#sigProGalleria92e2a30caf

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E